Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosi laboratóriumi és...

Orvosi laboratóriumi és képalkotó diagnosztikai analitikus vs. Biológia?

Figyelt kérdés

Szerintetek melyik éri meg jobban? Már minden lehetséges szempontot mérlegeltem, de egyszerűen nem tudok dönteni.


Költségesen végezném és a lényeg (mint mindenkinek), hogy utána "könnyen" legyen munkám.

Azt hallottam, hogy a biosszal elég nehéz elhelyezkedni és minimum phd kell, hogy esélyem legyen (és ez így már legalább 8 év).

Az analitikusnál meg az a negatívum, hogy valaki szerint csak egy gombot fogok nyomogatni havi 80-ért, persze ez annyira nem befolyásol, mert külföldre (is) tervezek, de nem mindenáron, szóval ha az itthoni helyzetet nézem, azért nem épp felemelő érzés erre gondolni.:(

Időben az analitikus pont a fele (4 év) a biológusinak, viszont kb. ugyanannyiba kerül mindkettő.

Talán a biológia jobban érdekel, mint a kémia (analitikuson rengeteg van belőle, azt tudom), de nem feltétlenül érzek kellő affinitást a doktori címhez meg mindahhoz, ami ezzel jár (konferenciák, publikációk [idegen nyelven is], stb.). :( Ettől azért valamivel kevésbé mozgalmasabb melóra vágyom, lévén, hogy már családom is van, és nem szeretném az egész életemet a tudománynak szentelni úgy, hogy közben emiatt esetleg hanyagolnom "kell" őket.:(


Hát végül is ennyi lenne. Röviden.

Előre is köszönöm a válaszokat!

Csütörtökig van időm dönteni...


2010. júl. 5. 18:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
én is a kettő között gondolkodom ... bár én pótjelentkezésbe akarom megjelölni, attól függ melyik indul ... a szívem az orvosi lab. felé nekem jobban húz :)
2010. júl. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Szia!


Tulajdonképpen én is a pótfelvételiben jelentkeznék. A csütörtöki határidő azért van, mert ehhez viszont töröltetnem kell az idei jelentkezésemet.

Te hova szeretnél jelentkezni? Melyik egyetemre?


Én néztem a tavalyi pótfelvételi meghirdetéseket és ott az analitikust (a Debreceni-, Miskolci- és Pécsi Egyetemen) meghirdették fizetősen (ami nagyon nem olcsó, Debrecenben 300.000 egy félév), viszont a biológiát már nem. Bioszra tavaly pótfelvételiben csak főiskolán lehetett jelentkezni meg a NYME-n, gondolom idén is hasonló lesz. Bár ki tudja...?


Ha van kedved beszélgetni írj az e-mail címemre. :)

2010. júl. 5. 21:04
 3/11 anonim ***** válasza:

szia!

első vagyok, fizetősre mennék én is és debrecenbe :)

engem is elrettentett a 300 ezer ftos tandíj, ezért kicsit meggondoldandó a dolog, na meg hha mennék akk csak levelezőre!

egyébként én a helyedbe lehet egyikre sem mennék, elmennék ősszel érettségizni pl egészségügyi alapismeretekből emelt szinten, az viszonylag könnyű vizsga, szval ha készülsz egy jó emeltet összetudsz hozni, nah meg ugye megy rá a pluszpont ... én ezen is gondolkodom, lehet jobb lenne jól felkészülni, azért másabb egy államilag támogatott szakra járni, mint fizetősre (tapasztalatból mondom, mert végeztem egy fizetős szakot...)

emelett egyáltalán nem biztos h a 2 szak valamelyike is meglesz hirdetve pótban :)

mondjuk a biologia is jó, csak azzal az a baj h mesterképzéssel érnél csak vmit, ami ugye plusz 2 év ... akkor lennél pl biológus!

2010. júl. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
am sztem miskolcon lesz meghirdetve pót OLDKA, de ott vigyázz mert csak egy szakirány van, mégpedig a képalkotói! az nem vmi bulis, lényegébe röntgenezni kell és hasonlók, szval olyan "asszisztens" íze van a dolognak! (:
2010. júl. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nem azért leszek/lennék költséges, mert nincs elég pontom az államilag támogatotthoz. Mind bioszra, mind pedig az analitikusra bőven megvan a pontom. :) Más okból vagyok kénytelen fizetni.:(

Egyébként meg Debrecenben nincs is levelező OLKDA. Csak a PTE és a SE indít levelezős szakot. A képalkotó szakirány engem sem érdekel különösebben, ezért (is) jönnék Debrecenbe, mert itt van orvosdiagnosztikai és orvosi kutatólaboratóriumi szak is, amik sokkal érdekesebbnek tűnnek.

A biológiához meg annyit tennék hozzá, hogy talán még az egyetemi diploma sem ér sokat, mert itt valamiért "muszáj" doktorit csinálni.:(

2010. júl. 5. 23:23
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem értem, ha megvan a pontod, akkor miért fizetsz?
2010. júl. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
ezt h őszinte legyek én sem értem ...
2010. júl. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Azért kell fizetnem, mert elb@sztam a féléveimet. :( Vagyis 2 még maradt. Csupán ennyi az oka...:(
2010. júl. 6. 20:13
 9/11 anonim ***** válasza:
huhh ... és hova jártál előtte???
2010. júl. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Programtervező informatikus szakra.:D

Tudom, kissé pályát tévesztettem.:(

2010. júl. 6. 21:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!