Diszkalkuliával lehetek biológia tanár?

Figyelt kérdés

Ez az álmom amióta 7-ben tartottam kiselőadást...

A biológiát egyszer elolvasom és bennemarad a fejemben. De csak ez a tantárgy. Minden órán aktív vagyok stb.

Jövőhéten megyek vizsgálatra, mert a tanáraim és ismerőseim szerint is diszkalkuliás vagyok.

Minor lenne a földrajz.

Fizikát akartam nagyon, de így...


2010. nov. 20. 01:29
 1/10 anonim ***** válasza:
Jó lenne, ha írnál arról ez miben nyilvánul meg nálad. Mert a tanári pályához valahol alapvető dolog egy legalább minimális matematikai készség, aztán a bioszban is vannak bőven számolós dolgok.
2010. nov. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem látom át az összefüggéseket.

Az összeadás, osztás még megy, de ha most azt mondaná valaki, hogy ábrázoljam a függvényt a koordináta - rendszerben nem tudnám megcsinálni

2010. nov. 20. 12:41
 3/10 anonim ***** válasza:
A biológiában van számolás. (Mondjuk inkább csak az egyszerűbb műveletek). De biosz szakon tanulnak matekot úgy tudom.
2010. nov. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha az összeadás-osztás megy, akkor nem vagy diszkalkuliás. Az sokkal rosszabb annál, mint hogy valakinek nem megy a matek. Megírhatnád nekem privátban, hogy mi lett a vizsgálat eredménye.
2010. nov. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

De az összeadáson kívűl semmit nem értek.

Eddig 6 matek tanárom volt, és egyiknél sem értettem semmit.

Pedig, mind máshogy magyarázta az anyagot a többinél...

2010. nov. 20. 17:31
 6/10 anonim ***** válasza:
46%
A diszkalkulia nem azt jelenti, hogy nem érti, hanem hogy képtelen a hétköznapi élet szintjén az alapvető számhasználatra. Mivel nem vagy hülye, szerintem már eleve elhatározod, hogy ezt se úgyse érted.
2010. nov. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

SZerintem simán lehetsz.

Gondolj bele abba, hogy 10 éve nem is ismerék ezeket a manapság divatos, és felkapott diszkalkulia, meg diszgráfia """betegségeket""" mégis éltek az emberek, most meg már sokszor lusta tanulni a gyerek, és ráfogják hogy diszkalkuliás...

Ha nem látja valaki az összefüggéseket, akkor különtanár kell neki és a rengetegnél is több gyakorlás, nem pedig kijelenteni, hogy a gyerek beteg és képtelen az összefüggéseket megérteni...


Matematikában én sem értettem szinte soha az összefüggéseket, egyetemen most küzdök is a matek 3-al de eszembe nem jutott orvoshoz rohanni hátha felmentenek belőle...

2010. nov. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy diszkalkuliád van, csak nem látod át az összefüggéseket.

Mielőtt felvételiznél, végig kell rágnod magad a tizenkét év anyagán az összeadástól és a szorzástól kezdve. Ehhez jó, ha rászánsz még egy évet érettségi után a jelentkezés előtt, és van egy jó magántanárod, aki segít megérteni.

A diszkalkulia tünetei sokrétűbbek, mint egyszerűen nem tudni mást a matekból, mint összeadni és szorozni. Nem betegség, hanem egy más képességstruktúra.

[link]

2010. nov. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Sokat kell gyakorolni (azt ami nem megy)
2013. jan. 28. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
7/9 még jó hogy nem rohangálsz orvoshoz egyetemen 3assal😂😂 Diszkalkuliaskent kb 3.4.tol már 3/2es vagy matekból egyetemi szinten fel se vennének. És ahelyett hogy ezt a tudományosan alátámasztott tényt megcáfolnád adj hálát hogy neked nem kell ilyenekkel eredmény nélkül vert izzadnod. Ne csak primitíven lelustazd ezeket az embereket.Ez a legegyszerűbb. Én kikérem magamnak (diszkalkuliás vagyok) hogy lusta lettem volna a napi kb 2 3 óra matek tanulással illetve különtanárhoz váló járással es iskolai fejlesztessel. (Es amugy 5ös szorgalom jeggyel) Igy se volt meg a kettes és örülök hogy fel lettem mentve mert azt a rengeteg időt amit a matekra szántam hogy mh legyen a kettes arra tudtam fordítani (a fejlesztés mellett) hogy azt csináljam amibe jó vagyok a nyelvet és ma egy diplomás szakfordító vagyok. Mert hogy gondolom ezzel a gondolkodásmóddal azt gondoltad eddig hogy ezek amúgy is segghülyék hat nem. Szoval ne itelj ilyen elhamarkodottan. Igen lehet elofordul hogy egy két gyereknél kicsit bekavar a lustaság (nálam biztosan nem ez volt a problema) de ez egy alapvetően nagyon is létező részképesség hiány. (És nem betegség!)
2017. jún. 24. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!