Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az angol érdekel és jó is...

Az angol érdekel és jó is vagyok benne mihez kezdhetnék magammal?

Figyelt kérdés
Szeged környéki vagyok de ez nem számít magyarországon h hol az egyetem! azt szeretném tudni h milyen szakokat ajánlanátok nekem. és ha valaki tud mondani a szakfordító tolmács dologról valamit megköszönöm! és nem linkeket kérek hanem tapasztalatokat tanácsokat! előre is köszönöm
2010. nov. 21. 18:09
 1/3 anonim válasza:

cipész, ács hiányszakma, végezhető küldöldön is :)


viccet félretéve, rendezvényszervező, idegenvezető, tolmács, csak az a baj, hogy ha ezekkel nem jó helyre helyezkedsz nem tudsz nagyon mit kezdeni magaddal, nekem is nagyon jó az angolom és sokáig gondolkodtam, hogy esetleg nyelvtanár, de hát azzal itthon semmit se érek, külföldön meg kell az ottani nyelv...

2010. nov. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Sajnos a nyelvtudással önmagában nem sokra mész, az sokaknak van, pláne angol... Még valami különlegesebbel (orosz, japán, hasonlók) lenne is értelme, de így kétlem. Jómagam is anno gondolkodtam a tolmács-fordító dolgon, de azt mondták, nem fizetik meg, csak a szinkrontolmácsokat, de az meg eléggé felőrli az embert, meg aztán nehéz is elhelyezkedni, mert nyilván csak a legjobbakat választják ki, a szakma meg picit telített. Aztán persze lehet, hogy mindez nem így van - mivel én nem ott kötöttem ki végül, ezért csak azt tudom mondani, amit másoktól hallottam. Én a helyedben keresnék valami mást, ami érdekel, és csak másodállásban gondolkodnék fordítói munkában.
2010. nov. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat elgondolkozok rajta!
2010. nov. 22. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!