Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Meg fog változni egyetemre a...

Meg fog változni egyetemre a felvételi rendszer?

Figyelt kérdés
Még 2 év van vissza az érettségimből, de halottam olyanokat, hogy csak úgy lehet majd egyetemre menni ha felső fokon érettségiztem
2010. nov. 22. 09:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez sajnos így igaz, de én még olyat is hallottam, hogy a nyelvvizsga is kötelező lesz.
2010. nov. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Valójában ha egy "jobb" egyetemre akarsz bekerülni, ahhoz már most is emelt szintű kell, mert olyan magas a ponthatár, és semmi nem garantálja, hogy úgy is be lehet jutni.

A különbség annyi (lesz), hogy a jövőben ha valaki felsőoktatásban szeretne továbbtanulni, annak KÖTELEZŐ lesz emelt szinten érettségiznie.


De hogy ezt mikor vezetik be, szerintem még azok sem tudják, akik kitalálták.


Mire Te odajutsz, hogy érettségi, addig még 6-szor megváltoztatják a dolgokat.

"Előnyöd" lehet abból, ha már most figyeled a híreket, hogy idén miket vezetnek be/mit változtatnak az érettségik/továbbtanulás kapcsán, de az biztos, hogy 1 évre rá, újra változtatni fognak vmin.

Amióta bevezették a kétszintű érettségit, meg a bolognai rendszert, azóta gyakorlatilag minden évben van vmi változtatás, ami az érettségizőket, továbbtanulni vágyókat érinti.

2010. nov. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

És minden tantárgyból kell majd a felső szint vagy elég 1-ből?

Ha mindenből kell akkor elég kemény lesz egyetemre bejutni :S

2010. nov. 22. 10:24
 4/7 anonim ***** válasza:
79%

Érettségiig és emelt. Felsőfokú megnevezés nyelvvizsgánál van.


Még semmi biztosat nem lehet tudni, tervek vannak, változtatni akarnak.

A legbiztosabb, ha készülsz kettőre, mert onnan csalódás már nem érhet.

2010. nov. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

attól függ hova mész. a legtöbb szakra most is alapkövetelmény egy adott tárgyból az emelt szintű érettségi. Orvosin kérnek pl érettségit kémiából és biológiából is a legtöbb helyen elég az egyik kötelező(matek, magyar, nyelv) plusz egy választott.

De ha belegondolsz ez nem butaság, mivel a középszint sok tantárgyból egy vicc, és minden hülyét felvesznek, ha egyetemre akarsz járni(pl német szakra) akkor alap h legyen egy normális szintű német tudásod(emelt szintű érettségi), ne ott akarja mindent elsajátítani

2010. nov. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Manapság tényleg minden hülye egyetemre jár.

Egyik csoporttársam szerint az USA és SZOVJETUNIÓ az Európai unió tagja. Azt hiszem ehhez nincs mit hozzáfűznöm.

És nem büfészakra járok, azt azért tegyük hozzá.

2010. nov. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Info tanár szeretnék lenne:)
2010. nov. 23. 05:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!