Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha valaki szegény, mégis jár...

Ha valaki szegény, mégis jár főiskolára/egyetemre tanulni. Hogyan oldható meg?

Figyelt kérdés
Valahogy nem értem, mert ha valaki szegény vagyis anyagilag rosszul áll, mindegy egyedülálló vagy családos, mégis el tudja végezni a főiskolát/egyetemet.Pedig nagyon sokba kerül az iskolázás. Úgy hallom, valami pályázatból lehetne megoldani, hogy tudjon tanulni? Vagy minek köszönhető? Persze itt nem gondolok a rokoni segítségre, hanem hivatalosan hogyan lehetne elintézni? Olyanok írjanak nekem, aki már átesett ezen, illetve a közeli hozzátartozójával történt, köszönöm.
2009. jan. 18. 00:12
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

néhány helyen létezik levelezőn is államilag támogatott képzés.

a felvi.hu -n ez keresd : A - L - A (alap) vagy O - L - A (osztatlan)

2009. jan. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Nagyon nehéz helyzetben vagyunk...:( A szüleink sajnos nem tudnak segíteni nekünk. Apám nem él, anyám idős, másik városban él, szívesen van unokáival, ám a betegsége miatt fél vagy egész napos felügyeletre nem tud vállalkozni. Anyósom szintén nem él, apósommal viszont már több éve nem állunk jó viszonyban, de ez nem azt jelenti, hogy nem beszélünk, ám nem szeretünk a feszültséget, ez nem tesz jót nekünk. De a volt szomszédunk (idős, de fiatalos házaspár), akik nagyon rajonganak a gyerekünkért és nem egyszer szoktunk rábízni mindegy fél vagy egész napra, tehát számítunk rá. Ám félő, ha mondjuk sikeres felvételi esetén mindennapi felügyeletre bízni, akkor őket megterhelnénk....Az idősebbik kisfiam bölcsis, jövőre talán ovis lesz. És amúgy Szeged környékén élünk, megpróbálkoznám a szegedi főiskolával/egyetemmel (ami nem könnyű, hiszen elég magas a pontszám), Szegedtől 1 órányi autózásra/buszozásra lakunk, tehát megoldható lenne és örülnék, ha mindig DÉLELŐTT lennék bent az órákon.


Már azon elmélkedtem, hogy jövedelem igazolást elkérnek-e tőlem vagy tőlem és férjemtől, mielőtt folyósítják nekem a támogatást? És elutasíthatják-e a kérelmemet? Nem tudom pontosan mi a feltétele a támogatásoknak? Szívesen utánanézném.....

2009. jan. 20. 09:30
 13/18 anonim ***** válasza:

Szia!


Kérlek írj nekem egy privát emailt. Tudok valakit aki vigyázna Szegeden a kicsikre míg te tanulsz. Óvónő és most gyerekfelügyeletet vállal.

Ser

2009. jan. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Nappalin a szoctám kérelemhez csatolni kel a jövedelem igazolásokat. Szépen leírod, hogy mennyi a rezsi költségetek, hogy mire költötök még pl a bölcsit is.Azt is leírod mi a helyzet a nagyszülőkkel. S,hogy ha fősulira jársz a gyerekfelügyeletért fizetned kell, ha lesz róla számlád azt is illetve a másolatát mellékeled. Mellékeltek minden rezsi számlát. És leírod az utazási költséget is. Szerintem kicsi az esélye,hogy elutasítsák a kérelmedet
2009. jan. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Nezd meg a csaladinet.hu, es a magyarok.hu-t is, vannak hasznos infok!
2009. jan. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
33%
Néhány helyen? nagyon sok helyen van ingyenes oktatás, csak bizonyos ponthatárt el kell érni..semmi nem kell hozzá, csak hogy 11. és 12. végén csak 4-5ösei legyenek(ha csak 5ösei az sem árt :) ) az illetőnek és jól sikerüljön az érettségije..meg 1 nyelvvizsga vagy vmiből emelt érettségi sem árt..nekem másfél évem van a fősuliig, már a neten kb minden nap nézem a főiskolákat meg a mostani rendszert h mi hogyan működik. És nem véletlenül hasaltam most rá a tanulásra :)
2009. jan. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
utolsónak. Te most kb 16-17 éves vagy. Szerintem a kérdező ennél idősebb hiszen két gyermeket is nevel. Tehát nem most érettségizett. olvass is néha ne csak válaszolj!
2009. jan. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Ha a szomszédoknak fizetsz a gyerekpesztrálásért, akkor nyugodtan megállapodhatsz velük az egész napos felügyeletben. Ha csak szivességből vigyáznak rá, akkor persze nem várhatsz el ilyesmit. Viszont megpróbálhatod beiratni egy szegedi bölcsibe-oviba a gyerekeket, akkor mind együtt utaztok be reggelenként a városba.
2009. jan. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!