Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jövőre szeretnék egyetemre...

Jövőre szeretnék egyetemre vagy főiskolára menni. Szerintetek milyen szakot válasszak ahhoz hogy utána jó fizetésem legyen?

Figyelt kérdés
Mondjuk kb havi minimum 500 e ft.
2011. szept. 6. 14:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
:D hát ilyen fizetést kezdőként sehol nem kapsz:D.
2011. szept. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
47%

ez tévedés, ismerősöm párhuzamosan járt nemzetközi tanulmányokra+jogi egyetemre, a nemzetközit befejezte és egyből kapott állást Bp-n havi 800ezres fizuval, céges telóval meg kocsival...

így a jogit félbehagyta, nem kicsit irigylem ezért...de jó ismerőse volt és nagyon keményen tanult.

2011. szept. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
47%

Sajnos a mai "világban" több múlik a kapcsolatokon, mint magán a tudáson, az elhivatottságon.


Jó munkát szerezni nulla tudással még mindig könnyebb, ha nagyon jó kapcsolataid vannak, hiszen a tudásodat még mindig bővítheted, gyarapíthatod mondjuk egy levelezős képzéssel. De olyan baráti kört, akik a több száz ezres fizetési körökben mozognak, és később segíthetnek Neked elhelyezkedni, állást találni, még mindig nehezebb kialakítani.


Én azt mondom, hogy olyan területen helyezkedj el, ahol tudsz olyan ismerősökről, akik ilyen sokat keresnek és akár tudják biztosítani, hogy később, ha elvégezted az egyetemet, állást kínáljanak Neked.


Ez az egyetlen "mód".

2011. szept. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Amúgy nem is kezdőként gondoltam hanem pár év elteltével amikor már van tapasztalatom.Amúgy én a közgazdász pénzügy és számvitel szakra gondoltam.

2011. szept. 7. 11:45
 5/9 anonim ***** válasza:
73%

én is arra a szakra akarok majd menni, szintén jövőre, de sztem az 500ezes fizu csak szép álom...

Te hova? (én BGF-re szeretnék)

2011. szept. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én az nyme-re szeretnék Sopronba. De miért csak álom ha esetleg számviteli vezető lennék majd azok mennyit keresnek?
2011. szept. 8. 10:58
 7/9 anonim ***** válasza:
47%
Hát igazából konkrétan nem tudom, ezért dobtam egy kérdés http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb-..
2011. szept. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Én tettem fel a kérdést.A nemzetközi tanulmányok végzettséggel milyen állásba lehet elhelyezkedni?

Mit kell csinálni?

2011. szept. 9. 09:52
 9/9 anonim ***** válasza:

[link]


sok olyanról hallottam, akik nemzetközi tan. végzettséggel EU-s intézményeknél helyezkedtek el pl. Brüsszelben

olyat is tudok, aki nem igazán tud mit kezdeni vele, megbánta h erre ment

és olyat is tudok, aki nemzetközi cégnél, Magyarországon dolgozik, külföldi cégekkel való levelezést végzi meg hasonlókat (róla írtam h 800E-t keres)


az se mindegy melyik egyetemen végzed el


nekem speciel nem tetszik ez a szak, akkor már inkább a nemzetközi gazdálkodás, vagy sima közgász plusz jó nyelvtudás...(de ez magánvélemény)

2011. szept. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!