Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen a szociológia szak az...

Milyen a szociológia szak az ELTE-TÁTK-n?

Figyelt kérdés
Akik oda járnak/jártak, mesélhetnének egy kicsit arról, hogy milyen az oktatás színvonala, a közösség, a hangulat, azt kapták-e amit vártak stb.
2010. dec. 11. 09:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekelne, oda szeretném beadni idén a jelentkezésemet :)

bocsi az offért

2010. dec. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
en is,ugy,h vki reagaljon
2011. febr. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

én idén ősszel kezdtem el az ELTE TáTK-n a szociológia szakot. Hát őszintén, nem ajánlom senkinek, de nem is az ELTE miatt, de ez a szak semmire se jó. A következő felvételi lehetőségnél adom is be a jelentkezésemet másik szakra. Szerintem az órák dögunalmasak és teljesen haszontalanak, hangzatos tárgy de egyértelmű dolgok... hazajöttem az első napról, a barátomnak megmutattam a jegyzeteimet. Ezt ő mind alapból tudta, csak mert szokta olvasni a híreket. Bár még nem vizsgáztam, de egy felsőbbéves szerint olyan a legtöbb tanár hogy bemész, megkérdik miről szeretnél beszélni, aztán beszélgethettek a nyaralásodról. Meg persze van olyan tárgy ahol elég ha olvasod az újságot, át is mentél.

Sajnos elmentem a gólyatáborba is, hát, azt se ajánlom. A Déliben fellelkesedtem ugyan, ott a csoportvezetők és szervezők valamit kiabáltak, aztán ezt a több száz gólya (kb 280-300 ember) kántálta utánuk. Aztán elindultunk, rögtön a rossz szervezéssel kellett szembesülnünk - többen voltunk a 3 ágyas szobára, voltak, akik a földön aludtak. És persze jöttek a tipikus gólyatábor játékok. Délelőtt az volt a benyomásom, hogy azt hiszik, 8. utáni gólyatáborban vagyunk (gubanc meg ilyen játékok), aztán este mehet a piálás és a vetkőzés. Nem szereztem életre szóló barátokat 4 nap alatt, szerintem egyáltalán nem érte meg elmenni.

Tehát összességében, az oktatás színvonala normális, kiemelkedőnek nem mondanám, de rossznak se, a közösség szerintem borzasztó (volt is egy kis vitatkozásom már a csoporttársakkal a hülyeségük miatt), és hát hogy milyen a hangulata azt érezheted az írásomból szerintem. A campus nagyon szép, az egész egyetem területe szépen meg van csinálva, látszik hogy új épület... de ha már mindenképpen szociológiát szeretnél tanulni, szerintem válaszd a Pázmányt. Nagyon szép a környezet, csend van és nyugalom, és az egyik legjobb barátom, aki most odajár, azt mondja hogy nagyon barátságos mindenki, amikor ő egyedül van rögtön odamennek hozzá beszélgetni.

Hát ennyi, remélem nem szólok későn. Szerintem messze kerüld el azt a kart.

2011. szept. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!