Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Meg kell szeretnem a kémiát,...

Meg kell szeretnem a kémiát, egyszerűen muszáj! Valami tipp?

Figyelt kérdés
2010. dec. 12. 13:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos erre nincs megoldás. Vannak akik szeretik(kevesen és vannak akik nem..köztük én is. Szerintem csak próbáld túlélni.......Ha nem szereted valószínűleg nem is evvel akarsz majd foglalkozni, szóval elég ha kettes illetve hármas leszel belőle. xd
2010. dec. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Miért muszáj?


Én újra és újra beleszeretek a kémiába ahányszor csak belegondolok, hogy mennyire felfoghatatlan, már-már misztikus dolgokkal foglalkozik. Volt egy előadás, amiben a nanotechnológiáról volt szó. Itt szemléltették, hogy milyen nagyságrendről is van szó. Először méteres nagyságú képet (egy légy volt valami bokron), aztán egyre közelítettek a légyre - a szemére - az összetett szem részeire - aztán megjelentek valami szőröcskék a felületén - sejtszint - molekulák - atomok... Egyszerűen lenyűgöző az egész. Belegondolni, hogy a világot alkotó tárgyakban, anyagokban a részecskék nem is érintkeznek egymással. Sőt, mégcsak nem is agyagi jellegű megfogható dolgok. Mindig úgy képzeljük el, mintha egy atom magja sok golyóból állna és körülötte kering a többi golyó. De természetesen nem így van. És az borzongató érzés (számomra), mikor belegondolok, hogy ennyire megfoghatatlan dologból hogyan épülhet fel mégis egy annyira kézzelfogható, mint egy asztal vagy emberi test, vagy bármi.


Most ezért ne nézzetek hülyének, lehet, hogy kicsit filozofikus megközelítés. :D

2010. dec. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Sajnos nem elég a kettes vagy hármas, mert orvos szeretnék lenni, ott meg kell a kémia. Már szeptember óta szinte csak a kémiával foglalkozom, mégsem szeretem még mindig. Csak annyit értem el, hogy már nem gyűlölöm.

Második válaszoló, amit írsz azzal egyetértek. :)

Viszont valahogy mégsem érzek késztetést, hogy faljam a kémiás könyveket. A biológiát imádom, a biokémiát is érdekesnek találom, sőt azt talán szeretem is, de a sima kémia...nem tudom élvezni.

2010. dec. 12. 14:34
 4/8 A kérdező kommentje:

Ja, és matekból 95%-os érettségit írtam, a kémia számolást mégsem mindig sikerül átlátnom. :(

És most kicsit bepánikoltam, mert már csak 5 hónap van az érettségiig.

2010. dec. 12. 14:37
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne úgy fogd fel, mint egy tantárgyat, amit meg _kell_ tanulni. Fogd fel úgy, hogy ez a világ - mert tulajdonképpen erről van szó. A biológia is valahol kémia. Próbálj úgy tekinteni rá, hogy ez egy nagyon érdekes dolog, ez az, ahogy a világ működik, ahogy a dolgok keletkeznek, minden, amit a kezedbe veszel. Próbáld meg valamihez kötni az elméleti dolgokat, rácsodálkozni, hogy ez hogy működik, stb.

A számításokkal meg sajnos meg kell szenvedni. De ha valaminek ráállsz a logikájára, utána már könnyebb lesz, meg élvezni fogod, hogy érted és meg tudod csinálni. Legyen ez előtted, hogy majd milyen boldog leszel, ha már menni fog. Mondjuk tudom, hogy addig kissé nehezek egyes dolgok.

(Egyébként én is hasonló cipőben járok, mint te.)

2010. dec. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
83%
Meg elvileg a középszintű érettségis számítások eléggé hasonlóak, szóval csak be kell gyakorolnod, ami meg nagyon nem megy, azt akárhogy is, de bemagolnod mechanikusan legalább. (Mondjuk ezt nekem is csak mondták eddig, egyébként én is rettegek...)
2010. dec. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem kell szeretned. Csak túl kell élni:D:D

Egyébként minél jobban sikerül megértened, annál jobban fogod szeretni:)

Másodéves orvosis vagyok, az elsőéves orvosi kémiát nagyon utáltam:) Aztán vhogy csak összehoztam egy négyest. A bikém már egy fokkal jobb, de még ez sem a szívem csücske. De úgy, hogy már egy csomó mindent megtanultam, és a zh-im is jól sikerültek, már nem is tűnik olyan szörnyűnek:)

2010. dec. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Egyébként én pont a kémia utálatom miatt érettségiztem fizikából:D
2010. dec. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!