Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem tudom, hogy minek tanuljak...

Nem tudom, hogy minek tanuljak tovább. Tippek? Szeretem a nyelveket, a matekot, és lényegében minden mást is, mindenből kitűnő is voltam. De egyszerűen nem tudom, mihez kezdjek.

Figyelt kérdés
Otthagytam az egyetemet előző évben, mert nem tetszett, amit tanultam, OKJ-sen vagyok, de szeretnék visszamenni valahova, mert ennyi nekem nem elég.Gondolkodtam anglisztikán vagy japán szakon, de nem hiszem, hogy azzal el tudnék helyezkedni. Valamilyen tanári diploma is eszembe jutott, de azok meg nem keresnek túl sokat, és azért én is szeretnék megélni vmiből. Jó lenne külföldön elhelyezkedni. Ötletek? Egyáltalán mivel lehet manapság megélni, és mire van szükség?
2011. nov. 12. 19:28
 1/7 anonim ***** válasza:
mérnök?
2011. nov. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
az voltam a BME-n, de nem tetszett túlságosan reál volt nekem, pedig imádom a matekot. nem csinálnám szívesen életem végéig.
2011. nov. 12. 19:35
 3/7 anonim ***** válasza:
Alkalmazott közgazdaságtan? már a BA utàn is elég jó álláslehetőségeket kapnak.Informatika?
2011. nov. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem világos, mit nem csinálnál szívesen életed végéig. Az iskola és a munka világa azért nem azonos. Műszaki pályán a reál tárgyak megtanulása elengedhetetlen, minél alaposabban megtanulod, annál több az esélyed. Utána viszont - szakiránytól és konkrét munkahelytől függően - rengeteg izgalma gyakorlati problémával szembesülhet az ember. No meg persze a munkahelyi problémákkal, emberi kapcsolatokkal is.

Lehet, hogy te igazából inkább humán beállítottságú vagy? Ezt magadnak kell megvizsgálnod é eldöntened. Ez esetben - különösen nyelvi területen - csak akkor van jó esélyed, ha kiváló vagy valamiből (akkor mindig). Például szakfordítói, tolmács, de csak olyan nyelveken, amelyek felé várható gazdasági kapcsolatok bővülése. A kínai biztosan, talán a japán is ilyen.

2011. nov. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Végül hogy döntöttél? Mert nekem is hasonló dilemmáim vannak, annyi különbséggel, hogy én nekem csak a humán megy.(Humánba beletartoznak a nyelvek.)Nem tudok dönteni, de igazából sok elképzelésem sincs.:(

2012. jan. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Én ugyanígy voltam, annyira jó voltam mindenből, hogy nem tudtam eldönteni, és sajnos jó tanácsadóim sem voltak (a szüleim nem értettek a felsőoktatás világához, a tanáraink ridegek voltak,állandóan csak riogattak, de semmi tanácsot nem adtak). És...ELCSESZTEM! Elmentem nyelvszakos bölcsésznek, de a s.ggem kitörölhetem vele, mert a tanítást 1 hónapig bírtam, max asszisztensnek mehetnék el, de ahhoz meg sokszor tapasztalat kell, egyébiránt pedig már mindenki beszél nyelveket úgy,hogy közben orvos/mérnök/közgazdász. Szóval legyél orvos/mérnök/közgazdász és beszélj angolul/németül és nyert ügyed van, ne kelljen másoddiplomáznod, ahogy -egyre inkább úgy tűnik- nekem.
2012. márc. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Továbbra sem tudom, mihez kezdjek... hamarosan itt a február, és dönteni kell...
2012. okt. 29. 23:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!