Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lennél vigéc? (Kérdésed túl...

Lennél vigéc? (Kérdésed túl rövid, a magyarázat érdekes. )

Figyelt kérdés

Bizonyos banki managerek, üzletkötők, értékesítők, tanácsadók, házalók alias vigécek. Bárhol ahol álláshírdetéseket talál az ember legalább a fele ilyen pozíció. Azonban amit az állás mögött az ember vél az itt máshogyan van. Sok helyen nagyon csalogatóak ezek a lehetőségek és van amikor Ők kereik meg az embert, teljesen máshogy mint a megszokott állások esetében.

Széles mosoly, barátságos gesztusok jellemzik a munkaadót az interjún, mint az álom állásnál. Gyakorlatilag válogatás nélkül felveszik, sokszor tukmálják a pozíciót, amivel nagyon jó hosszú távú és biztos anyagi körülményeket teremthet magának az ember. Mindezek ellenére a valóság éppen az ellenkezője. Itt nem fizetést kapsz, hanem Te fizetsz mindent. Egyéni kényszervállalkozóvá válsz, a teljes anyagi javadat bele teszed a karrieredbe.Ha minimálbérre jelented be magadat, akkor 150e Ft havi terhet jelent már a belépéskor, ugyanis a cég nem fizeti a járulékaidat. Mindent Te fizetsz be, még amit rendes cégnél a munkaadó áll azt is ! Az összes bevételi forrásod a jutalék, melyet eladhatatlan biztosítások és egyébb bizarr termékek értékesítése után kaphatsz (van ahol ezt sem adják ki pl Z).


A tanfolyamon amit csapat tréningnek és egyéb magasztos szavakkal illetnek, megtanulod, hogy a biztosítások csupán a szolgáltatónak jók, mert annyi kisbetűs kiskapu van benne, hogy úgy módosítják lefelé a biztosítási összeget a végén ahogyan akarják ( ez az az összeg, amit az ügyfél kap, amely esetben bekövetkezik a káresemény). Feltéve már ha egyáltalán a fizetési okot ki nem zárják az elején, valamilyen indokkal. Sok esetben 250e Ft-os kezdő fizetésről szól a fáma ! Ami nem takar mást, hogy az oktatási időszakban és az első hónapban kap az ember ennyit. Amit nem mondanak el, az az hogy ha nem kötsz adott mennyiségű magas összegű biztosítást/befektetést, akkor vissza kell fizetned ! Hat hónapra kap az ember valamennyi bíztató teljesítménybért. A kiképzés vége felé amikor már meggyőztek arról, hogy ez milyen jó dolog neked, derül ki, hogy mivel elég nehéz rávenni idegen embereket arra, hogy odaaják neked a pénzüket, így gyakorlatilag a szélesebb családtagokat és a baráti kört kellene befírölni, ahhoz, hogy a havi 100e Könnyen meglegyen (nagyon rafinlátan nem vonta le a kiadásokat ebböl a fiókvezető oktató, ami a fennt említett összeg + telefon költség ami nem kevés, meg utazási költség és ugye az öltözködés, mert 70nek minimun rajtad kell lennie , hogy hiteles legyél, arról nem is beszélve, hogy váltogatni kell az öltözéket, ne lásák már rajtad az ügyfelek mindíg ugyanazt ).


Az a kérdés, hogy ha nem akadna más állás lehetőséged, akkor Te belefognál-e.


2010. dec. 13. 18:19
 1/3 anonim ***** válasza:
51%
Nem
2010. dec. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
48%
Igazából nem! Nem szeretem az olyan melót ahol másokat rá kell beszélnem, mert ha nem beszélem rá őket a dologra, nekem sem lesz pénzem! Vannak olyan emberek akik addig is elmennek hogy rábeszéljék a másikat szó szerint. Ügye az ember meg nem szeret nemet mondani, nem szereti elutasítani a másikat. Nehéz ez.
2010. dec. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
42%

Ez egy nagyon nagy kamu szöveg és tele van torzításokkal.

A szerződésben minden benne van részletesen. Az, hogy ha valaki olyan buta, hogy nem olvassa el és úgy írja alá az csakis az ő hibája.


Fel kéne fogni, hogy az ilyen munka az VÁLLALKOZÁS és nem bemegyek lébecolni meg robotolni 8-9 órát aztán kapok valami pénzt érte.


Bármiről lehet ilyen negatív és egyoldalú értekezést csinálni.

A kérdező csakis a saját igazát akarja bizonyítani és csakis az ezt alátámasztó dolgokat írta le. Vagyis kb a tények felét.


Igaz már nem biztosításokkal foglalkozom, de volt amikor azzal kerestem pénzt.


Most nézzük a tényeket:

- A szerződés világosan tartalmazza, hogy ha van kezdő fizetésed és azt vissza kell fizetned. Ahol én dolgoztam ott annyi volt a feltétele, hogy legalább fél évig ott kell dolgoznom. Egy másik helyen semmi ilyen feltétel nem volt onnan kb másfél hónap után jöttem el és nem kellett a kezdő fizetésem visszaadni. Passzolom, hogy miért nem. Igaz nem is volt nagy összeg, mindössze 60e Ft.

- Sok szabadidőm volt, mindenre volt időm amire akartam. Dolgozni is kellett, de lényegesen jobb volt a munka, mint amikor alkalmazott voltam és volt egy büdösbunkó főnököm vagy kollégáim.

- Jóval az átlag feletti jövedelmem volt. És a befektetett munkát tekintve sokkal jobban kerestem, mint alkalmazottként.

- A biztosításoknál is le van írva minden részletesen. Nyilván vannak olyan biztosítók akik nem fizetnek, hogy ha kell. Én sajnos több olyan esettel találkoztam amikor fizetni kellett. Az egyik cég még olyankor is fizetett amikor nem kellett volna. Ittas vezetésnél baleset okozás és haláleset. Mégis fizetett a biztosító.

- "eladhatatlan biztosítások" Röhög a vakbelem. Már 15 éve is azt mondták, hogy a biztosítási piac nem megy. Érdekes módon 2012-ben is a legjobban fizetett szféra a biztosítási terület.


Egyébként meg hányingerem van az egész magyar mentalitástól.

Arról, hogy valami sz@r arról ódákat tudnak zengeni, de ha valami jó akkor arról méllyen k@ssolnak, csak ritkán írják le az emberek, hogy ha valamivel elégedettek.


Egy biztos soha többé nem leszek alkalmazott. Csak azt nem tudom, hogy akinek fogalma sincs arról, hogy ez a munka mit is takar PONTOSAN az minek írkál le ennyi hülyeséget.


Mert az írásból 100%-ig látszik, hogy az illető kb a szomszéd kutyájától tájékozódott a dolgokról és még életében hozzá sem szagolt ehhez a területhez.

2012. máj. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!