Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi a külömbség? (Kérdés túl...

Mi a külömbség? (Kérdés túl rövid, a magyarázat is rövid. )

Figyelt kérdés
kémia/ ...a vegyület,az oldat és a keverék között...?
2010. szept. 22. 18:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Vegyületet két vagy több kémiai elem alkot meghatározott arányban, és köztük kémiai kötés van. Pl. a víz (H2O) a hidrogén (H) és az oxigén (O) vegyülete.


Az oldat két vegyület összekeverése pl. só (NaCl) és víz (H2O), ahol a víz az oldószer, a só az oldott anyag.


A keverékek alkotórészei megtartják eredeti tulajdonságukat, néha szabad szemmel is felismerhető módon elkülönülnek. (Az oldatnál nem)

Egymástól fizikai módszerekkel szétválaszthatók.

2010. szept. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Régen nekem is nehezen sikerült felfogni, de sikerült. :D(remélem)

Nagyon röviden és nem túlbonyolítva:

-vegyület: több elem alkotja és ezek valamilyen kötéssel kapcsolódnak egymáshoz (kovalens,stb).Ilyen pl. az ammónia: NH3-egy nitrogénhez 3 hidrogén kapcsolódik

-oldat: mindig arra gondolj, hogy valamiben oldódik valami. pl. teában a cukor, de ha a teába egy vas darabot teszel, kavargathatod egy jó darabig, míg feloldódik. :D Az oldat az oldószerből (itt a tea)és az oldott anyagból (cukor) áll.

-keverék: A lényeg, hogy itt meg nem oldódik, csak keveredik. pl. a liszt a homokkal. Összekevered a kettőt, de nem fog egyik sem feloldódni és a tulajdonságaik is megmaradnak, mivel semmi sem változik.

Ja igen és a fő különbség, hogy az oldatnál a komponenseket/összetevőket fizikai módszerrel nem tudod szétválasztani, a keveréknél igen.

Remélem segítettem és sikerült megérteni, de ha nem, akkor nézz még szét a neten.

Tudod: google a barátod. :D

2010. szept. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Előző vagyok

hoppsz, már kaptál is választ, nem vettem észre, míg itt írogattam. :D

2010. szept. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
mind 2töknek köszönöm a válaszokat:) naggyából megértettem (K)
2010. szept. 22. 18:47
 5/5 anonim ***** válasza:
és ha azt látom hogy "többkomponensű" akkor az ennek a háromnak a valamelyike szerint van <összekeveredve/vegyülve/oldva> csak nincs meghatározva hogy konkrétan melyik?
2018. jún. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!