Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehet, mit, és hogy a...

Hogyan lehet, mit, és hogy a Rendőri pályán?

Figyelt kérdés
Rendőrnek szeretnék menni, de szeretnék valammi felsőfokú végzettséget, ha rendőrnek megyek.Milyen szakra menjek, hogyha nem egy aktakukac szeretnék lenni, hanem szeretnék résztvenni a mindennapi Rendőri munkában, csak magasabb beosztásban.Ha esetleg tisztit végzek, akkor még lehet-e az ember motoros rendőr tisztként?
2010. dec. 13. 20:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
35%
Ezzel az iq-val egészen jól haladsz.
2010. dec. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen válaszodat! Kívánom, hogy ha te is teszel fel valami kérdést, akkor veled is ilyen rendesek lesznek az emberek!

További szép napot kívánok!

2010. dec. 13. 21:02
 3/11 anonim ***** válasza:
Érettségi, aztán rendősrtszit ha tiszt akarsz lenni.
2010. dec. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Tudod hogy mi az a motoros rendőr? Tulajdonképpen csak annyi a feladata hogy motorozgat, sebességet, iratokat ellenőriz. Esetleg ha van valami akció akkor ott besegít.

Egy tiszt azonban tuti nem lesz motoros rendőr, neki több fizetés jár, nem fognak rá ilyen feladatot bízni.

Egyébként meg ha rendőrtiszti főiskolára mész, ott ugye kell szakot választani, 80%hogy valamilyen nyomozó leszel, esetleg vám és pénzügyőr, határőr, meg nem tudom még milyen van. Szal az a helyzet hogy tisztként a munkád nagy részét az irodádban fogod tölteni, ezt nem lenézésből mondom, hanem azért mert egy irodába már ész is kell. A belügyminisztérium nem azért költi a pénzt a tisztifősulin tanulókra hogy utcai rendőrök legyenek belőlük.

Ez egyébként olyan mint amikor a hadseregben valaki mesterlövész tiszt akar lenni. Ez pedig szinte lehetetlen, a mesterlövészek egy rendfokozat-csoporttal lejjebb, a tiszthelyettesek közül kerülnek ki. Tiszthelyettesből meg legfeljebb akkor lesz tiszt, ha megölik akció közben és akkor általában megkapja a posztomusz hadnagy rendfokozatot.

2010. dec. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Szerintem elég lenne egy rendőrszakközép az álmod megvalósításához. Való igaz,hogy egy rendőr tiszt nem fog motorozgatni, járőr szolgálatot ellátni, játékgépeket ellenőrizgetni, adatotgyüjteni.
2010. dec. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat emberek! Azért félnék egy sima rendőrszakközép miatt, mert van komám aki rendőr és szakközepet végzett, de mondta hogy ő egy csicska és undorító amiket velük meg mernek csinálni.Bár nehogy a végén mégiscsak oda menjek énis....
2010. dec. 14. 17:03
 7/11 anonim válasza:
100%
Bocsi, valahol el kell kezdeni! Szerintem úgy korrekt ha valaki lentről kezdi és folyamatosan megy fel a ranglétrán! Én nem is tudom ,miért lehet főiskolára menni ,annak aki nem végzett szakközepet és lövése sincs a rendvédelemről! Egy 23 éves hadnagy,aki kijön a fősuliról, rohadt tapasztalt lehet! Szerintem igenis egy adott szolgálati idő eltöltéséhez kellene kötni a felső fokú oktatást a rendőri pályán!
2010. dec. 15. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ebben is van valami amit mondasz!Hát sajnos így alakult ki ez Magyarországon....
2010. dec. 15. 16:40
 9/11 anonim ***** válasza:
utolsónak: ha viszont így lenne, akkor csak olyan rendőrtisztek lennének, akik max rendőrszakközépbe tudnának elmenni, és akinek megvannak a kvalitásai hogy főiskolára-egyetemre menjen, az nem menne rendőrnek. mondanom sem kell hogy ebből az lenne, hogy az egész rendőri tisztikar "korlátolt" lenne...
2010. dec. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Jó a tiszti meló, bár rengeteg ügyosztály van, sokféle meló. alényeg hogy benn legyél, onnat már átlehet menni innet amoda belül. Akciózgatósabb meló nem biztos hogy jó, mert nem fix a munkaidő, és még éjjel is berángathatnak. Meló az meló. Én előszőr lehet hogy vizsgálati osztályra megyek, eltöltök ott egy félévet, megnézem mi merre hány méter,aztán go nyomozónak. Nyelvvizsgákkal elég jó pénzeket lehet keresni. De ez igaz az államigazgatási szerveknél dolgozókra is /Apeh, NAV, VPOP/ satöbbi. Bár ha igazán csúcskarriert akarsz, és van is hátszeled, akkor inkább ügyvédi meló, abban vannak a kolosszális pénzek.
2012. júl. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!