Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Rendőri hivatás, szakma hogyan?

Rendőri hivatás, szakma hogyan?

Figyelt kérdés

Felsőoktatásba való továbbtanulás előtt állok.

Érdekel a katonai és a rendőr pálya is.

Most emelt angolos informatika szakon vagyok és informatikából is érettségizek választottként.

Milyen lehetőségem van rendőri pályán amibe esetleg közrejátszhat az informatika, de az se baj ha nem.

Le tudnátok nekem írni az egész folyamatot a felvételitől kezdve végig, hogy mikre van szüksége az embernek és hova kéne menni.


Előre is köszönöm a fáradozásotokat!

17/F


2010. dec. 20. 15:04
 1/9 anonim ***** válasza:
A rendőrségnél vannak informatikus szakemberek -de ők nem rendőrök, civil fősulit végeztek, és közalkalmazottak a Rendőrségen. Úgy tudom, a katonaságnál is így van. Ha konkrétan a rendőri pálya érdekel, akkor töri, magyar a felvételi tantárgy (felvi.hu). Amúgy a rendészeti szakközépiskolákba való jelentkezéskor többlet pontot adnak a felvételin, ha meg van az ECDL (remélem jól írtam) képzésed.
2010. dec. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Érdekelne az igazságügyi informatikus szakértő (úgy tudom ez a rendes neve) is, amit te írtál.

Programozó informatikus diplomával van lehetőség oda elhelyezkedni?

Milyen feladatot kapnak az ott dolgozók, és tudnál esetleg erről írni valami bővebbet?

2010. dec. 21. 12:57
 3/9 anonim ***** válasza:
A rendőrségi informatikusok telepítenek programokat a gépekre, ha vírusos lesz a gép, ők hozzák helyre. Az a végzettség, amit említettél az szerintem tökéletes. De ha érdekel akkor menj be a legközelebbi Rendőrkapitányságra, és a Hivatalvezető részletes infóval szolgál. Informatikai szakértőről én nem hallottam, melyik fősulinál láttad? Egyébként ha van diplomád -civil- akkor is el tudsz helyezkedni a Rendészeti szerveknél, maximum átképzőre elküldenek az RTF-re, de az informatikusokat nem szokták.
2010. dec. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
előző vagyok: a szakértőkkel kapcsolatban, ők nem a Rendőrséghez tartoznak, csak a Rendőrségnek dolgoznak- általában. Leginkább bűnügyekben.Pl valaki tiltott programot tárol a gépén. A rendőrség a gépet lefoglalja, és elküldi szakértői vizsgálatra. A szakértő megállapítja, hogy milyen programról van szó. Ez egy példa volt. A szakértők elkülönülnek a rendőrségtől, Igazságügyi Intézetben dolgoznak.
2010. dec. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Utolsó:

Amit te írtál, azok azok a szakértők akikre én gondoltam, akik pl. a torrent razziában is vizsgálták a gépeket.

Akkor elég a civil diploma ehhez a téren való elhelyezkedéshez?

2010. dec. 26. 20:22
 6/9 anonim ***** válasza:
civil diploma elég, aztán van egy komoly szaktanfolyam, meg ha jól tudom, még ezeken kívül is el kell végezni egy képzést -elég sok pénzt kell rááldozni, mire szakértő lesz valaki. Ha meg vannak a vizsgák, utána be kell lépni a szakértői kamarába. És még el kell tölteni egy bizonyos gyakorlati időt az adott szakterületen.
2011. jan. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Esetleg van pontos információd a speciális képzésről, meg hogy esetleg mit takar az hogy "sokba kerül"?

2011. jan. 2. 11:03
 8/9 anonim ***** válasza:
[link] ezt a neten találtam. Sajnos ennél többet én nem tudok, de én megkeresnék egy Igazságügyi Hivatalt, és ott kérdeznék utána személyesen...
2011. jan. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Ez is több mint a semmi.

2011. jan. 7. 21:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!