Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Alkalmazott közgazdaságtan vs...

Alkalmazott közgazdaságtan vs Nemzetközi tanulmányok. Melyiket válasszam?

Figyelt kérdés

Lassan már el kéne döntenem hogy hol fogok továbbtanulni. A választásom erre a két szakra esett. Az ak-t a corvinuson, az nt-t pedig a pázmányon, vagy az elte-n gondolom. De sajna nem tudok dönteni.


Ak: érdekel a közgazdaság, szeretem a matekot, egy corvinusos diplomával tuti elhelyezkedési esélyek


Nt: átnéztem az órarendjét, tantárgyleírásait, és nagyon, de nagyon tetszik, biztos imádnám. az elhelyezkedési esélyeivel ezonban nem vagyok biztos, meg azt se tudom hogy mit csinálnék egy munkahelyen.


Ja és majd mesterszakra is mennék, persze olyanra ami ezekre épül.


2010. dec. 15. 13:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Sztem AK-val többre mennél, több mesterképzésre tudsz vele menni, és jobbak az elhelyezkedési esélyek,főleg h AK szak elég kevés egyetemen van az országban. Innen tudnál közgazdasági elemző MA-ra menni amit ha elvégzel az elég tuti.

Nemzetközi tanulmányokat én is néztem anno, mert nagyon érdekes, de beláttam h nem igazán éri meg.Én AK-t választottam igaz nem a Corvinuson, de sztem jól döntöttem h nem oda mentem...de ez csak az én véleményem :)

Sok sikert a felvételihez!

2010. dec. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Te hova mentél Ak-ra? én még dongolkodok a bme-n is.
2010. dec. 17. 09:21
 3/7 anonim ***** válasza:

Pécsen vagyok harmadéves.

A BME is jó,gimis barátnőm odajár gazdálkodás és menedzsmentre és nagyon szereti.

2010. dec. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha AK, akkor mindenképpen Corvinus, BME-n sztem nincs is, és a BME pedig nem a gazdasági szakjairól híres (a műszaki szakok nagyon jók meg a színvonal is, de a gazdasági szakok rangsorában eléggé hátul van, nem az a szakterülete)

AK-n nagyon kemény a matek és az elméleti közgáz, van programozás is, de ha jó vagy matekból akkor teljesíthető.

NT pedig szvsz nem sok mindenre jó, nagyon jól hangzik meg nagyon érdekes dolgokat tanítanak, de az országnak nincs szüksége évente 600-800 frissdiplomás leendő diplomatára, szóval ha nincs olyan ismeretséged, akkor nem tudom, mit lehet vele kezdeni. Corvinusos vagyok, NT-s ismerőseim többsége egy-két éven belül gazdaságin vagy jogon kötött ki.

2010. dec. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
BME-GTK-n van AK
2010. dec. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A corvinusos NT-sek zöme második szakot is visz, mert rövid időn belül belátták a szak korlátait. És az NT az országban a Corvinusos a legjobb, még mindig innen a legnagyobb az elhelyezkedési esély. Akkor képzelem, mi lihet a többi egyetemen... :S
2010. dec. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is az AKt választottam, és szerintem a Corvinusos oktatás elég jó. A tárgyak nagy része matek, vagy arra épül, így nem kell sokat magolni, inkább meg kell érteni a tanultakat, és akkor nem lesz nehéz dolgod. Ezen túl elég sok mesterszakra mehetsz vele (pénzügy, közgazdasági elemző, nemzetközi gazdálkodás) Ja, és a legnagyobb előnye a szaknak szerintem, hogy tényleg csak 4 helyen oktatják az országban, nem úgy mint pl az nt-t vagy a gazdálkodás és menedzsmentet, ami szinte már minden főiskolán vagy egyetemen ott van.
2010. dec. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!