Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a véleményetek a társadalmi...

Mi a véleményetek a társadalmi tanulmányok szakról? ELTE?

Figyelt kérdés
Megéri-e, milyen nehézségű és mit lehet vele kezdeni a jövőben?
2011. júl. 2. 14:38
 1/8 anonim ***** válasza:

Nesze semmi fogd meg jól...


Amilyen hangzatos, annyira értelmetlen.

2011. júl. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Elmehetsz vele tanítani. Ennyi
2011. júl. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
ÉS a nemzetközi tanulmányok?
2011. júl. 2. 15:59
 4/8 anonim ***** válasza:

Nemzetközi tanulmányok:

Pro:

- Mindenhez értesz egy kicsit, és van rálátásod a dolgokra.

- Kihajtják belőled a nyelvismeretet.

Con

- Igazából semmihez nem értesz, egy jogász vagy egy közgazdász diplomával többre mész.

- A klasszikus NT szakokkal elérhető munkahelyeken 0 a felvevőpiac. (Diplomata, elemző stb) Ezek nagy része egyébként is elérhető más diplomával is.

- Iszonyatosan nagy túlképzés. Az Nt szakok évente többszáz embert bocsátanak ki, nagy részük nem talál állást.


Nem vagyok NT-s, de az NT-s ismerőseim nagy része vagy nem talál állást, vagy különlegesen jó kapcsolatokkal/nyelvtudással rendelkezik (ritka nyelv!!!!!), vagy csinált mellé egy jogász/közgazdász/stb diplomát.

2011. júl. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, most már végképp elbizonytalanodtam :)
2011. júl. 3. 08:55
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de szerintem felesleges társadalmi tanulmányokon vagy NT-n diplomát szerezni. Én is az ELTE- Tátk-ra járok, de nekem gyakorlatibb képzésem lesz, így kicsit más tészta, de attól még belelátok, hogy mi megy a többi tátk-os szakon. NT, szociológia, társadalmi tanulmányok... ezek mind amolyan bölcsész képzések. Mindenhez érteni fogsz egy kicsit, de igazán semmihez se. A tananyag pedig kb. a középiskolai tanagyagnak a kibővitése. Volt már, hogy unalmamban beültem egy nt-s előadásra, annyira unalmas, semmit mondó dolgokat vettek, el se akartam hinni, hogy egy egyetemi órán vagyok! A társadalmi tanulmányosokkal van egy két közös óránk is, egyszerűen látni, hogy nem értenek semmihez... Sajnos ez van. Hiába kell sok pont a tt-re is, annyira tingli tangli és annyira bölcsészagú már onnantól a képzés, hogyha már egy kicsit is be kéne vágni valamit, vagy gondolkodni kéne, akkor ők megakadnak. Egyszerűen már nem áll rá az agyuk. És hatalmas a túlképzés. Én nt-s tanároktól tudom, hogy ennyi diplomata nem kell egyszerűen. Volt olyan, hogy ezt a tanár is megmondta az nt-seknek, hogy a társaság 3/4-ének úgy se lesz munkája, jobb ha megbarátkoznak ezzel. Ezen a területen tényleg csak az érvényesül nt-s végzettséggel, akinek pl. már valamelyik családtagja is diplomata is, akkor be tudja juttatni valahová. Jól írta valamelyik válaszoló, azok az állások, amik tt-s vagy nt-s végzetséggel betölthetők, betölthetők más végzettséggel is. Szerintem feküdj rá a nyelvekre, ha ez az álmod! Úgy kb. 3-4 középfokú a minimum.
2011. júl. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Bocs, hogy offolok, nekem van 4 középfokúm és dolgozom az ötödiken, de nem merem megjelölni az NT-t :S Szerintetek érdemes így?
2011. júl. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Bocs a középfokúzókhoz, de a középfokú nyelvvizsga NEM nyelvtudás. Az arra jó, hogy adnak pontot az egyetemen, meg nem adnak el külföldön. Ha el kell kezdened dolgozni, akkor hosszú leveleket kell írnod szakmai kérdésekről, vagy telefonon tárgyalni idegen nyelven. Ha ezt nem tudod megtenni, olyan mintha nem is tudnál a nyelven. Inkább 1-2 felső, mint 10 közép.
2011. júl. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!