Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Informatika tanár szeretnék...

Informatika tanár szeretnék lenni, de hogyan miként?

Figyelt kérdés

A város ahol lakok, ott van főiskola -de informatika tanári képzések ugye csak mesterképzésen vannak- és itt szeretnék tanulni a főiskolán. Csak a levelező jöhet szóba, mert emellett én másik főiskolán is tanulok, de ott nappali képzésben. Mire kell így akkor itt jelentkeznem? Pedagógiára? Meg azt szeretném tudni, h kell-e majd fizetnem. Államilag támogatottra szeretnék jelentkezni, még csak egy éve tanulok főiskolán szóval azzal nincs gond. De a diplomáért majd kell fizetnem?

Szeretném, ha segítene, aki jártas az ilyen témában. Köszönöm előre is :)


2009. jan. 25. 17:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát, bár én nem nem vagyok jártas annyira a témában de megpróbálom:) én úgy tudom, hogy tanár csak mesterképzéssel lehetsz, úgy, h felveszel egy minort mellé, vagyis nyelvnél meg a többinél így van.
2009. jan. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Tanári diplomát valóban csak mesterképzésben szerezhetsz. Ehhez azonban egy olyan alapképzési diplomát kell szerezned, amely feljogosít arra, hogy az informatikatanári MSc-re jelentkezz (pl. környezetmérnökivel nem fognak felvenni, mert nincs meg a kellő szakmai előképzettséged). Meg kell tudnod, melyek azok a diplomák az intézményben, amelyekkel felvételizhetsz és azok közül egy olyat kell választanod, amelynek van tanári szakiránya (általában az info-könyvtáron szokták kiírni a tanári szakirányt). Arra viszont készülj, hogy az informatikát egy másik szakkal párban kell majd végezned, mert az egyszakos tanári diplomák úgy tudom, megszűntek a bolognai rendszer bevezetésével. Tandíjat nem kell majd fizetned, amíg tartanak az állami féléveid.
2009. jan. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2009. jan. 26. 14:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!