Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes-e más városba utazni...

Érdemes-e más városba utazni továbbtanulásnál kollégiumba, ha otthon is megtehetjük?

Figyelt kérdés
Van aki megbánta?Vagy jó bulinak fogjátok fel?Továbbtanulás elött állok,és gondolkozom egy új"szakaszon"..
2010. dec. 27. 20:15
 1/6 anonim válasza:

segít önállósodni, viszont könnyebb is elzüllődni, ha rossz társaságba keveredik az ember.

nálam ez nem volt kérdés, mert én eléggé magamnak való vagyok, és az ilyeneket meg rendszerint kicsinálják.

2010. dec. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Érdemes. Függetlenedés, felnövés, önállósodás... Zülleni meg anyu szoknyája mellett is lehet, ez nem ettől függ.
2010. dec. 28. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
81%
én hazajöttem. túl sok dolog vonta el a figyelmemet a tanulástól. most inkább a helyi egyetemre járok és a szakom legjobbjai közt vagyok.
2010. dec. 28. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Attól függ bírnád-e a sok kollégistatársat, hogy nem egy lakásban, házban laksz, hogy nem te döntöd el mikor mit csinálsz.


Én nem laknék együtt ilyen bulizós, vigyorgós egyedekkel; de te tudod.


Személyfüggő. Szerintem nem éri meg.

2010. dec. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
64%
A kollégiumoknak tényleg megvan az a veszélye, hogy nehéz időt szakítanod a tanulásra. Én is kollégista vagyok. Akkor vállald csak ezt el, ha nem baj, ha minden fix időpontban van. (Ebéd, vacsora, reggeli, esetleg kimenő...) Nekem még azzal szokott a koleszban problémám lenni, hogy nem mindig találok tanulásra alkalmas helyet. A szobában lehet, hogy nagy a hangzavar, máshol meg megy a filmezés, egyebek... Én a helyedben addig örülnék, amíg nem kell kollégistának lenni.:D
2010. dec. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Viszont a kollégium előnye, hogy bármikor találsz egy olyan embert, aki ténylegesen érti is az anyagot. Tanulni pedig lehet könyvtárban, kávézóban stb. És nem minden koleszos idült alkoholista :) Szerintem minden nehézsége ellenére megéri.
2010. dec. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!