Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 21 éves leszek hamarosan, és...

21 éves leszek hamarosan, és fogalmam sincs hol tanuljak tovább, mit tegyek?

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok. Jelenleg dolgozom, mert nem tudom milyen irányban tanuljak tovább. Egy biztos, hogy tanulni szeretnék még. Pénzügyet tanultam, de rájöttem, hogy nem érdekel az egész. A kommunikáció és médiatudomány érdekel nagyon. A rádiózás, televíziózás. Csak félek, hogy a suli elvégzése után nem lesz munkahelyem, vagy már nem fog érdekelni. Nem voltam jó tanuló, így biztos hogy költségtérítésesre megyek, szóval nem mindegy hova megyek :S

Ha valaki tudna valamilyen tanáccsal vagy bármivel segíteni, kérem tegye meg! Köszönöm előre is!


2010. dec. 30. 12:14
 1/4 anonim ***** válasza:
77%

ha érdekel valamilyen reál tantárgy, akkor menj ttk-s karra.

az rengeteg városban van, feltételezhetően hozzád közel is, alacsonyak a ponthatárok, így rosszabb középsulis eredménnyel is beférsz, és a megszerzett diplomáddal még talán munkahelyed is lesz.

2010. dec. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Upssz, elfelejtettem ideírni, hogy pesti lány vagyok. Sajnos a reál tárgyak nem érdekelnek :S:S Elég gyenge voltam azokból. Az angol viszont jól megy.
2010. dec. 30. 12:31
 3/4 anonim ***** válasza:
77%

Azt végezd, amit szeretnél. Hosszútávan amúgy is csak az működik. Itt legalább 6 félév tanulásról beszélünk, ráadásul dolgozol, szóval kell a motiváció és a pénz szerintem nem elég motiválóerő ehhez. A kommunikáció az elvégezhető szakok közé tartozik, az más kérdés, hogy elhelyezkedni benne nagyon nehéz.


Ha a pénzügyet nem szereted, akkor a közgáz kiesik, pedig az jelenleg egy felkapott diploma, sok helyen el lehet vele helyezkedni, ha van mellé nyelvtudásod (angol alap, egy másoik pedig elvárt).

2010. dec. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
szia írj talán segíthetek..
2011. jan. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!