Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » En 1 7. es lány vagyok és...

En 1 7. es lány vagyok és állatorvos szeretnek lenni de nem tudom hogy hová menjek továbbtanulni?

Figyelt kérdés
2010. dec. 30. 21:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
csak egy helyre mehetsz, a Szent István Állatorvosi Egyetemre. előnyös, ha biosz-kémia tagozatos gimibe mész.
2010. dec. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
73%

Én 8. osztályos vagyok,szintén állatovos-jelölt. :)

Igazából ez attól függ,hogy hol laksz. Én például Nyiregyre megyek,a Szent Imrébe,Biosz-kémia szakra. Teljesen mindegy,hogy az adott középiskola milyen,a lényeg az,hogy biológia-kémia szakon tanulj.

Remélem,tudtam segíteni. :)

2010. dec. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
35%

gőzöd sincs, mi az ugye?

szeletelj otthon egészállatos húst, nyúlj bele az ujjaiddal, és kb lesz fogalmad róla mi is az állatorvoslás valójában, és legalább megbarátkozol egy kicsit a szagokkal is.

2010. dec. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
43%

hopp, jut eszembe, ha már van egy nagy darab húsod, próbáld meg a bőrét cérnával összevarrni.


egy állatorvosnak ezt is meg kell csinálnia.

2010. dec. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
12%

62%-nak igaza van, egy állatorvosnak leginkább ezt kell tudnia, ilyeneket tanul.


Mindenesetre, nagyon jól jársz, ha kémia-bioszos leszel, mert az sok helyre jó!

2010. dec. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

kémia-biosz tagozat

de nem abból áll hogy simogatod az állatokat

nekik kell elaltatni őket ha úgy adódik

2010. dec. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
75%
de még bőven van időd eldönteni úgyis változni fog az érdeklődési köröd nálunk 8.ba van aki most sem döntötte el
2010. dec. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Második vagyok.

Kicsi korom óta állatmániás vagyok,de csak most,14 évesen döntöttem el,hogy mi is szeretnék lenni valójában. Félek,mert tudom,hogy ez egy kőkemény szakma,de legalább tudom,hogy mit szeretnék; érdekelnek az állatok,és az orvostan. A családunk jó barátja a városunk körzeti állatorvosa,vele járkáltam nyáriszünetben pár helyre,egy kis tapasztalatot gyűjteni. Voltunk lóvérvételezésen,kutyaoltáson és egy altatás-sorozatban is volt részem. A helyi sintértelepet megszüntették,és a kutyákat nem tudták hová tenni. 9 jószág életét oltottuk ki zsinórban. Ehhez a dologhoz valóban nem csak rengeteg tanulás,hanem ugyanannyi lelkierő is szükséges. De kívánom,hogy teljesüljön a vágyad és sok sikert/kitartást a célod eléréséig!

2010. dec. 31. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%

én is csak a Szent Istvánt tudom ajánlani, én már sok helyen utána olvastam , sok jót hallottam róla.bioszra kémiára tényleg feküdj rá.

én most 10.-es vagyok takony korom óta ez a vágyam. tényleg hozzá kell szokni a lelki részéhez is majd. na meg a látvány. valahogy úgy érzem kicsit meg kell "kövülni" ahhoz hogy jól végezd a munkát. nem omolhatsz majd össze mert nem tudtad megmenteni a kislány nyuszikáját. és igazából most nézem hogy ez nem is volt a kérdés része de mindenki válaszolt rá:D

tehát a lényeg a biosz kémia, ezt pedig ajánlom figyelmedbe:) [link]

sok sikert neked is meg az előttem szóló állatorvos tanoncoknak. :)!

16/L

2011. jan. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!