Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemen sok tanulással le...

Egyetemen sok tanulással le lehet rövidíteni az adott félévek számát?

Figyelt kérdés
pl úgy, hogy ha egy képzés 6félév, az lehet rövidebb, pl 4-5? vagy ez lehetetlen az órák ütközése meg az egymásra épülők miatt?
2011. jan. 7. 18:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az egymásra épülők miatt lehetetlen. Ha lenne egy másik diplomád amiből át tudsz vinni tárgyakat akkor lehetséges, de első diplománál kizárt.
2011. jan. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
van okj-m ha abból pár tárgyat akreditálnak akkor se?
2011. jan. 7. 18:46
 3/11 anonim ***** válasza:
76%

ez kizárt dolog.

például gondolj már bele, orvosi 12 félév és még sokaknak az is kevés

2011. jan. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
én is csináltam 2 éves képzést, de csak 1-2 tárgyat tudtam beszámítani és csak azokra nem kell bejárnom
2011. jan. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
48%
okj-n nagyon ritka, hogy bármit is beszámítanak. De azok is csak piti tárgyak amikkel úgyse jutsz előrébb. Fajsúlyosabb tárgyakat sosem fogadnak el.
2011. jan. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
hát ez szomorú, akkor sem lehet mondjuk leröviditeni a féléveket, ha nem kb 30 hanem pl 50kreditet vesz fel vki? jó nem tudom hogy ezt lehet-e teljesíteni, csak kiváncsi vagyok..
2011. jan. 7. 18:55
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A nem melyik fele nem világos? A tanrend úgy van felépítve, hogy végig kell járni mind a 6 félévet, mert úgy épülnek a tárgyak egymásra, egy tárgyat nem vehetsz fel akármikor, mert van előfeltétele, nem minden félévben indul, csak őszi vagy tavaszi szemeszterben, stb.

Tömören: NEM.

2011. jan. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
nem
2011. jan. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
76%

50 kreditet az szokott felvenni, akinek van alsóbb éves tárgya, nem is kevés. Ebből az 50 kreditből, ha úgy tanul mint a kis angyal megszerzi mindet. De egy perc szabad ideje sem lesz! Vagy ha igen, nagyon kevés, annyi biztos nem, amennyit szeretne. Amíg más esetleg már kikapcsolódik, neki ott van a következő zh, vagy a beadandók sokasága, stb.


Általában marad a forgatókönyv, 50 kreditből csak egy töredékét teljesíti...

2011. jan. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
a tárgyak egymásra épülnek. addig nem tudod felvenni a következőt, míg az első nincs meg!!
2011. jan. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!