Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Adnátok nekem tanácsot?...

Adnátok nekem tanácsot? Hogyan tovább a tanulással?

Figyelt kérdés
Sziasztok!20éves vagyok,1.éves egyetemista(4éves képzésre járok).Jelenleg egészségügyi karon tanulok,de szeretnék még egy diplomát,mert úgy érzem,hogy aminek most tanulok,az nem igazán az én világom.2 lehetőség van:pszichológia vagy orvosi egyetem.Pszichológia:kb 12éves korom óta érdekel,erre készültem végig,úgy érzem,hogy lenne hozzá érzékem,csak sajnos egyéb körülmények közbeszóltak,de kinéztem egy levelező szakot,ezt jövö ősszel kezdeném,ha felvennének.A másik lehetőség az mostanában vázolódott fel előttem is:endokrinológus is szívesen lennék,erős elhívatottságot érzek ebbe az irányba,sajnos személyes problémából kifolyólag,de elég érdekesnek is találom ezt a szakterületet,de sajnos az anatómiát pl nem nekem találták ki(most is tanulom-viszont így előnyöm lenne az orvosin).Szeretnék az embereken segíteni,engem nem a pénz érdekel,szeretném megmutatni,hogy igenis lehet az ember körültekintő,alapos orvos ,aki nem lenézi,hanem tiszteli a betegeit,kedves velük.Ha endokrinológusnak tanulok,akár 10 év is lehet.Nem értem az állami finanszírozást sem,ha megkapnám az első diplomámat(aminek most tanulok),gondolom automatikusan kiesek a támogatásból,akkor is,ha pl jövőre kezdeném az orovosit a jelenlegivel párhuzamosan.Valamint fel kellene költöznöm Pestre,mert ott át tudnám magam tenni levelezőre a jelenlegi szakon,és úgy tudnék nappalis orvostanhallgató lenni+mellette munkát kellene vállalnom.De egyáltalán nem tudok dönteni,nem tudom,mi lenne a helyes,sajnos volt már olyan döntésem,amit nagyon megbántam.Ti mit tanácsolnátok?Melyik választás mennyire lenne kivitelezhető?(tudom,hogy az utóbbi nehezen).Még annyit szeretnék hozzátenni,hogy aminek most tanulok elég jó állásajánlatokkal szolgál külföldön,szeretnék vele kint dolgozni-szóval ezt is figyelembe kellene vennem,hogyha esetleg itt kezdeném az orvosit és közben kimennék dolgozni,akkor mennyi esélyem lenne külföldön folytatni az egyetemet?Bocsánat,de hosszúra sikerült:)Előre is köszönöm a válaszokat!
2009. máj. 6. 00:04
 1/6 anonim válasza:

Szia úgy kezdeném, hogy irigyellek.

nagyon tetszik a hozzáállásod a dolgokhoz.

endokrinológushoz 3-szor kaptam időpontot, mivel vidéki vagyok, így utaznom kellett, mire oda értem közölték, hogy a doki most épp szabin van, most épp nyaral, stb stb. szóval nem jutottam be, feladtam.


Az, hogy 2 egyetemet tegyél le egyszerre, mellette dolgozz, fizesd az egyetemet, és még élj is meg, így elméletben nagyon jól hangzik, de fizikailag szinte lehetetlen lenne. csak beleölnéd a sok pénzt, ami később elúszna.

Jobb, ha egyszerre csak egy dologra koncentrálsz, de azt tedd maximális tudásod szerint. Ha anyagilag megteheted, akkor egymás után járd ki a 2 egyetemet.Később szerintem megtérül.

2009. máj. 6. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Milyen szakra jársz? S ha nem neked találták ki az anatómiát nem javaslom az orvosit. Minden az anatómia élettan kórélettan hármasra épül az orvosin, illetve az eü-ben.Az orvosi pedig nagyon drága, ha van félévente 1-1,5 milliód tandíjra és a többire hát legyen. Mire ott végzel és ténylegesen endokrinológus lehetsz az kb 12-15 év.

Pszichológia ha ilyen régóta érdekel, akkor legyen inkább az. Azzal is jól el lehet helyezkedni.


Én is eü fősulin végeztem. Két diplomám van és elég jól bele látok az orvosiba is.

2009. máj. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm,hogy válaszoltatok!Az az igazság,hogy az anyagiak gondot jelentenek és valóban csak úgy tudnám megoldani,hogy dolgozom mellette,persze ez fizikailag hosszú távon lehetetlen.Jelenleg képalkotó diagnosztikát tanulok,itt is az anatómia,élettan,kórélettan az alap,de az anatómiát nagyon nem szeretem,de egyszer túl kell rajta esni.
2009. máj. 6. 20:53
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha felvesznek orvosira nem fogják elfogadni neked az eü fősulis anatómiát. Az orvosin sokkal mélyebben kell tudni., Ja és boncolásra is kell járni. Illetve levelezős eü fősuli és nappalis orvosi mellett már nem fogsz tudni dolgozni. Effektíve vagyis fizikailag lehetetlen.

Látod a mostani órarended. ennél csak húzósabb az orvosi. Ráadásul ott van a rengeteg gyakorlat.

Jól gondold át. Mielőtt döntesz. A mostani szakod nagyon jó. Sok mindenre mehetsz vele. Esetleg ha akarod megpróbálhatod a dietetikát másod diplomának. Igaz nem orvosi, de sok endokrin betegségen segít a diéta is.

Kicsit magam felé hajlok bocs dietetikus.

2009. máj. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Még annyit,hogy ha Pestre jelentkezel akkor tudsz keresztféléves oktatásban levelezőn tanulni dietetikát. Annak a tandíja már nem olyan húzós ha jól emlékszem kb 200 ezer/félév. De nézz utána a felvin. Ott szoktak lenni ilyen adatok igaz tól-ig határral de lehet vele számolni.
2009. máj. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az a helyzet,hogy ha valaki orvos szeretne lenni,mindenképpen meg kell fontolnia,hogy előtte államilag finanszírozott szakon szerez-e diplomát.Ugyanis mindegyik orvostudományi egyetemen 1 millió körül van a félévi tandíj.Pusz még tankönyvek(ott ez is húzós),közlekedésköltség,kaja,stb.Ennek a kifizetése azért elég sokaknak okoz gondot.Az is igaz,hogy az állam egy képzési szinten csak egy diplomát finanszíroz.az orvosi oszttlan képzés,magasabb szintű,mint az egészségügyi fősuli.

Tehát elméletileg szerintem megtehetnéd,hogy mindkettőre államilag finanszírozottra járj.az más kérdés,hogy rohamosan fogynának a támogatott féléveid,utána pedig tényleg csak a költségtérítéses képzés marad.

A másik lehetőség,hogy megszakítod a fősulit,vagy átteteted magad költségtérítéses képzésbe (én ezt csinálom,épp egy bölcsész szakot hagyok félbe az orvosi miatt.)Ebben az esetben is levonják a 12 támogatható félévből a már elhasznált félévek számát.

Ha az anatómia nem fekszik,az nem jó,de azért az sem tragédia,kemény munkával be lehet biflázni.

Az viszont,hogy egyszerre végezz orvosit nappalin,fősulit levelezőn és mellette dolgozz is,szerintem emberileg kivitelezhetetlen.Még egy nappali szak mellett is nehéz dolgozni,nemhogy két szak mellett...

Tehát döntened kell,melyiket szeretnéd igazán.

Külföld?Hát nem tudom,elég nehéz,és bizonytalan.

Képzeld el,mi van,ha mondjuk 3 évet elvégeztél már,és abba kell hagynod az egyetemet anyagi gondok miatt....

Muszáj minden eshetőséget mérlegelni.

Csak hát megesik,hogy az ember később jön rá,mit szeretne igazán csinálni.Ilyen az élet.

Én azért sok sikert és kitartást kívánok neked a továbbiakban!

És hidd el,a pszichológia sem rossz választás...:)

2009. jún. 30. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!