Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha valaki 2003 ban erettsegize...

Ha valaki 2003 ban erettsegizett, annak most hogy szamit bele a tovabbtanulasaba az akkori erettsegi? Az meg nem volt sem emeltszintu sem nem tudom miket vegeznek ma mar a fiatalok. Szoval mit tudtok?

Figyelt kérdés
konkretan a 2003 as erettsegimmel hogy szamolom ki a felveteli ponthatarokat meg egyaltalan hogy lehet az akkori ( ami szinten felnottkepzesben lett lerakva) erettsegit ma a tovabbtanulas erdekeben beuzemelni. 4.6 os volt az akkori atlagom ha ez szamit barmit is
2011. jan. 10. 21:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Azt tudom, hogy tavaly hogy volt, mert én akkor felvételiztem egy kört:

- a tanulmányi pontjaidat (a régi "hozottnak" felel meg) tök ugyanúgy kell számítani, mint a most érettségizőkét.

- az érettségi pontjaidat az érettségi jegyedből számolják, elég kedvezően (5: 100 pont, 4 asszem 81.. szóval a felső ponthatára annak a jegynek), viszont csak középszintűt ér, akkor is, ha központiztál.

- nyelvvizsga pontottal van némi cifrázás, ha érettségi tárgynak számíttatod, akkor nem kapsz rá plusszpontot, ha meg nyelvvizsgára kaptad az érettségi ötöst, akkor azt asszem nem is számíttathatod be érettségi pontnak... de nézd meg inkább.

- mindkettőt lehet duplázni, és automatikusan azt veszik figyelembe, amelyik a legtöbb pontot adja.


Egyébként a felvin le van írva.

2011. jan. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

5- -100 pont

4 - 79 pont

3 - 59 pont

2 - 39 pont

A régi érettségi jegyek átszámítása...

Megnézed hogy ahova jelentkezni szeretnél milyen 2 tantárgyat kérnek. Átszámítod az ennek megfelelő érettségi jegyedet pontokba és megszorzod 2-vel! Ennyi pontod van! Plussz esetleg a töblet pontok(pl:nyelvvizsga)

2011. jan. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"2005 előtti érettségi


Akik a kétszintű érettségi bevezetése előtt fejezték be középiskolai tanulmányaikat, azaz 2005 előtt szereztek érettségi bizonyítványt, nem kell feltétlenül újra érettségizniük. Korábbi eredményeik nem évülnek el, időkorlát nélkül felhasználhatják továbbtanulásuk során a felvételi eljárásban.


A 2005 előtt szerzett érettségi eredmények automatikusan (tehát külön elismertetés nélkül) középszintű érettséginek minősülnek és az érdemjegyek az alábbi százalékos teljesítményeknek feleltethetők meg:


* a) jeles (5) középszint, 100%,

* b) jó (4) középszint, 79%,

* c) közepes (3) középszint, 59%,

* d) elégséges (2) középszint, 39%.



Az érettségi pont számításakor nincs különbség az emelt szintű és a középszintű érettségi vizsgán elért százalékos eredmény között, így a 2005 előtt letett érettségi vizsgaeredmény automatikusan beszámítható a felvételi eljárás során."


Ezt a felvi.hu-ról másoltam ki neked!

Remélem segít...

2011. jan. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat. oreg fejemre most ugy nez ki h tovabb kell tanuljak, aztan egy kicsit elvesztem
2011. jan. 11. 16:12
 5/6 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Öreg fejedre???? Én 1999-ben érettségiztem és most szeretnék a gyógypedagógiára jelentkezni:-)))

Most van rá lehetőségem!

Szóval hajrá:-)))

2011. jan. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

kedves elozo : sok sikert neked hozza:)


illetve had jegyezzem meg, hogy a "felnottkepzes" jelzovel azt probaltam kifejezni, hogy biza mar akkor sem voltam fiatal, amikor leraktam azt a franya erettsegit

2011. jan. 11. 22:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!