Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Német szavak tanulása leggyors...

Német szavak tanulása leggyorsabban?

Figyelt kérdés

Helló!

Hétfőre meg kell tanulnom nagyon sok német szónak a jelentését, persze kinek mi a sok. Nem tudtok valami jó módszert amivel a szavakat gyorsan tudom rögzíteni? én utálok tanulni, de rettenetes módon és éppen ezért nehezen veszem rá magam és amikor tanulok akkor is mivel utálok tanulni elég nehezen megy.

Kíváncsi vagyok kinek milyen módszere van a szódolikra:)

kössze


2011. jan. 15. 17:30
 1/6 A kérdező kommentje:
és ami még elég gondot jelent az a mocskos névelők tanulása
2011. jan. 15. 17:31
 2/6 anonim ***** válasza:

1. csoportosítod őket der,die,das szerint

2. írsz velük mondatokat, h rögzüljön

3. elragozod szóban, írásban is

4. kiírod 2 oszlopba egy füzetbe, egyik oldalon a német, másik oldalon a magyar jelentés, és félbehajtod, mindkét oldalt végiggyakorlod.

2011. jan. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

és egyszerre ne sokat/sokáig, hanem gyakran keveset tanuld.

hány oldal szó van?

2011. jan. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
oldalba nem sok de 150szó van. Jó lehet ez valakinek semmi de nekem sok. Am köszi a tippet ez tetszik szóval meg is csinálom:)
2011. jan. 15. 17:39
 5/6 anonim ***** válasza:
itt az egész hétvégéd, beosztod, és hidd el nem sok, (nekem 40 tételt kell csak tanulni most :D )
2011. jan. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

húhúú az jóó sok hát remélem sikerül,én 40ig nem tudok elszámolni nem ám, hogy 40tétel:D:D

Nem tudom, hogy mi legyen mert nekem ma elvileg kéne mennem bulizni csak hát kedvem sincs nagyon, szóval még nem tudom, hogy mi lesz, majd kiderül.

2011. jan. 15. 18:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!