Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Aki szerez magántanárokat, őt...

Aki szerez magántanárokat, őt a magántanárok osztályozhatják?

Figyelt kérdés
hallottam, hogy nem fontos magántanulónak lenni egy intézményben, ha van arról papírom, hogy van magántanárom. 10-es vagyok. szóval hogy is van ez? nem elég egy tanár, hogy ő tanít minden tárgyból, hanem minden tárgyból kell végzettségének lenni a tanárnak? és ha egy alsó tagozatos tanár tanítana? ő minden tárgyból taníthat, csak amúgy középsulis vagyok. szóval ez csak egy ötlet. :D fontos, hogy olyanokat keressek, akiknek végzettségük van, vagy elég egy is?
2011. jan. 17. 05:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Persze, hogy számít a végzettség. Miután felkészített, az iskolád vizsgáztat le minden tárgyból, nem a magántanár.

Általában úgy szokták, hogy a tényleges tanárok vállalják be az oktatásodat, mert nekik alapvető kötelességük, az iskola pedig "kiutal" téged, mint magántanulót nekik. Természetesen hogyha más, ismerős tanár végzettségű emberrel megbeszéled és ő egyeztet az iskolai oktatóiddal a követelményeket illetően, ő is taníthat, de így nem tudsz kibújni a középiskola elvégzése alól... :)

2011. jan. 17. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hol hallottad, hogy nem kell magántanulónak lenned?

Mivel 18 év a tanköteles korhatár, vagy bejársz iskolába, vagy magántanulóként csak vizsgázni jársz be. De mindenképpen be kell járnod a suliba vizsgázni.

Nem megy úgy, hogy szomszéd Manyi néni 2 tepsi túrós pitéért azt mondja, hogy ötösre tudod a középiskolás biológia anyagot. Ezt te sem gondolhatod komolyan.

2011. jan. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!