Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » OKJ vagy Egyetem? Melyiknek...

OKJ vagy Egyetem? Melyiknek van jobb kilátása a jövőben?

Figyelt kérdés
Turizmusra szeretnék menni, de nem tudom melyik éri meg jobban, melyikkel találnék könyebben munkát utána, mert van egy ismerősöm és ő OKJ-t végzett, míg egy másiknak diplomája volt és nem a diplomás kapta meg az állást hanem az OKJ képzéssel rendelkező.
2011. jan. 18. 17:20
 1/4 anonim ***** válasza:
A diploma nem azt jelenti, hogy bemész valahova és a segged alá rakják az állást minden kérdés nélkül.
2011. jan. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ezzel én is tisztában vagyok, csak arra vagyok kíváncsi melyik a reálisabb Mo-on?! Nem akarom azt a látszatot kelteni, hogy csak azért megyek OKJ-ra, mert az Egyetemre nem vennének fel...Képes vagyok rá, de ha pocsékba megy az a sok idő, amit végig tanultam, a sok rizsa tantárgy miatt az egyetemen, akkor inkább OKJ-ra megyek...
2011. jan. 18. 19:08
 3/4 anonim ***** válasza:

A Turizmus egy igen tág ágazat lett. Mivel szeretnél ezen belül foglalkozni?

ha egy utazási irodában dolgozni, akkor elég az OKJ, mert ott nincs nagy értelme az egyetemnek. Viszont itt sokszor az kapja az állást aki a legtöbb nyelvet beszéli (min.2) és a legjobb szakmai tapasztalatai vannak.

2011. jan. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szerintem előbb érdemes az OKJ-t megpróbálni, mert később az egyetemi felvételinél plusz pontot is jelenthet, nagyobb tapasztalattal, rálátással mész oda, vagy esetleg tényleg jobban átlátod, hogy érdemes-e folytatni, vagy az egyetemi éveidet esetleg másik szakon töltenéd el...Senki nem fogja az orrod alá dörgölni, hogy azért nem vagy egyetemen, mert nem vagy képes rá.
2011. nov. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!