Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mérnök informatikusnak érdemes...

Mérnök informatikusnak érdemes úgy menni, ha infóból nem vagyok jó?

Figyelt kérdés

Nagy hátrány?

Fel lehetne hozni?

Csak annyit tudok, amit a gimiben tanítanak.

Viszont matekból jó vagyok.


2011. jan. 19. 17:42
 1/7 anonim ***** válasza:
öcsém is így volt ezzel , és első félév után ott kellett hagynia , mert kb semmit sem értett az egészből . ( ő is gimiben tanulta az infót) , ott meg nem igazán tanítanak normálisan infot.
2011. jan. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
fogadj fel egy magántanárt aki rendesen felkészít és akkor nem lesz gond. ha ez az ami érdekel, ne azért menj máshova mert most nem tudod, minden lemaradást be lehet pótolni.
2011. jan. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 czibles ***** válasza:

ha középszinten tanulod, akkor semmi hasznát nem fogod venni. nincsen olyan tárgy, hogy szövegszerkesztés, sem olyan, hogy táblázat kezelés és a többi...


ha viszont emelten tanulod és a programozás rész nem megy, akkor vagy elkezded elölről és hátha megérted, de ha nem megy akkor ne menj infóra.

2011. jan. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Húha, haver akkor kösd fel a gatyeszt, mert amit gimiben tanítanak infót (office kb. ) azzal nem mész semmire.

Ha matekból jó vagy, akkor csiszold tovább, mert nagyon kelleni fog (olyan matekot is fogsz tanulni, ami elég borzalmas), hát az infós tárgyaknak SEMMI köze nem lesz a gimiben tanultakhoz. Egy kis programozás, egy kis információ elmélet (bit szinten).

Szal szerintem, ha még van időd és oda szeretnél menni, akkor 1. keresel egy embert, aki "felzárkóztat"; 2. veszel egy ilyen alap programozós könyvet és el kezdesz programozni tanulni. Hidd el rengetegen buknak ezen a szakon, nálunk első év után a 2/3-ád kivágták főleg a 2 matekból, programozásokból, meg fizikából.

2011. jan. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

amúgy lány vagyok:)


köszi a válaszokat, lehet, hogy felfogadok egy tanárt:)

2011. jan. 19. 19:02
 6/7 anonim válasza:
52%
Nem! Ha azért nem vagy jó infóból, mert nagyon nem is érdekel és nem is értesz hozzá a netezésen kívül, kínszenvedés lesz. Nem is beszélve arról, ha még valahogy meg is szerzed a diplomát, megint gazdagabbak leszünk, egy hozzánemértő informatikussal... Még annak is elég durva tud lenni, akit amúgy érdekel meg benne is van a dologban a "töltelék" órák miatt.
2011. jan. 20. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Én a BME VIK-en vagyok mérnök informatikus, és az itt szerzett rendkívül pozitív tapasztalatok csak megerősítették bennem, hogy informatikus nem lesz abból aki csak tanulta. Ezt a szakmát nem lehet csak tanulni. Ez a szakma úgy sajátítható el, ha születésedtől fogva rajongasz a műszaki / PC-s / kocka / gamer / geek stb. dolgokért, ilyen dolgok vesznek körül, ezekkel töltöd egész életedet, és emellett még rengeteget tanulsz is. Tehát csak az utóbbi önmagában nem elég. Viszont ha úgy módosítjuk a kérdést, hogy a kocka rajongás megvan, de mondjuk nem tudsz programozni, matekból viszont jó vagy, az nem gond, 1-2 hónapig tanulsz magadtól a nyáron, az elég lesz arra, hogy az elején ne legyenek gondjaid. De a rajongás, az elhivatottság kell. Anélkül max főiskolát végzett router szerelő lesz az emberből egy sötét pincében, akiről ordít, hogy csak tanulta, de nem "él benne". Szóval hogy nem igazi kocka.
2011. jan. 28. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!