Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyesen vagyok én nappalira...

Gyesen vagyok én nappalira szeretnék menni egyéni tanrendre. Így jár valami támogatás?

Figyelt kérdés
2011. jan. 21. 14:33
 1/1 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, ha van gyermeked, akkor kapsz érte többletpontot a felvételinél.


Ha még van államifinanszírozható féléved és államira jelentkezel, akkor eleve ingyen tanulhatsz - ez gyestől független.


És ha kevés gyest kapsz plusz a férjed se keres túl sokat, akkor igényelhetsz rendszeres szociális támogatást a suliban.


Ha jól tanulsz kaphatsz ösztöndíjat - gyestől függetlenül.


Ha még nem tetted, akkor felveheted a diákhitelt: max havi 50ezer.


Ha nappalis vagy könnyebben találhatsz esetleg munkát, mert szinte semmit sem adóznának utánad.


De azt hiszem aki nappalin tanul, az kiesik a munkaügyi segélyből - mert nem lehet így regisztrálni, viszont biztosítva vagy.

2011. jan. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!