Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jelentkezhetek szakápoló...

Orsye kérdése:

Jelentkezhetek szakápoló tanfolyamra ilyen feltételekkel? (Bővebben lent! )

Figyelt kérdés
Sziasztok. A tanácsotokat szeretném kérni pályaválasztással kapcsolatban. Szóval ápolónőnek szeretnék majd tanulni, de mivel csak 9 osztályom van, nem mehetek, mert ugyanis érettségi kell hozzá. 18 éves lány vagyok, halasztottam egy évet, de visszamegyek 2 éves esti érettségire, hogy tudjak jelentkezni ápolónő tanfolyamra. Ugye szeptembertől van esti érettségi, 2 éves, és 2013-ban végzek. Utánanéztem ennek a nővér tanfolyamnak, és most úgy van, hogy Szegeden a Kossuth Zsuzsanna Szakközépiskolában indul, de ott az van írva, h 3 éves, és ezért 21 éves korig lehet csak jelentkezni 2011 április 29-ig. Tegyük fel, hogy 2 év múlva 2013-ban szintén április 29-ig lehet jelentkezni, akkor leszek 20 éves, de abban az évben töltöm a 21-et is június 24-én. Ja, és elvileg szeptemberben indul a képzés. Szerintetek lehet úgy jelentkeznem, hogy 2013 április 29-ig beadom a jelentkezési lapom, és akkor ugye még 20 éves vagyok, és akkor szeptemberben kezdhetem is a tanfolyamot? 21 évesen? Szerintetek? A válaszokat előre is köszönöm.
2011. jan. 22. 03:31
 1/2 anonim válasza:
Szerintem jelentkezhetsz, ha a papírok leadásakor még nem töltötted be a 21-et... de most néztem a Szegedi Tudományegyetemen van ápolás és betegellátás szak, és a ponthatár alapján könnyű bejutni, nem hiszem hogy nagyon megemelnék addig... szóval ha esetleg nem vesznek fel erre a tanfolyamra, van más lehetőség is :D
2011. jan. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Okés, köszi! :)
2011. jan. 23. 18:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!