Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ilyen "feltételekkel", minek...

Ilyen "feltételekkel", minek tanuljak tovább? Vagy mit csináljak?

Figyelt kérdés

Teljesen tanácstalan vagyok, hogy mit tanuljak érettségi után. Olyan pályán tudnám elképzelni magam, ami határozottságot, keménységet igényel, és nem egy irodában kell ülni napi 8-9 órát, hanem pörög az élet és nem mindennapi munka (pl. PR menedzser, reklám marketing stb.) Ugyanakkor, érdekel a grafikus munka, fotózás, lakberendezés/belsőépítészet stb.

Szeretek beszélni, határozott vagyok, és saját céget tervezek 30as éveim körül, de nem tudom mivel kezdjem el az életemet.


2011. okt. 4. 19:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez így rengeteg minden lehet! Próbáld meg azért leszűkíteni, mert ebbe egy halom szakma tartozik.
2011. okt. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Menj el pályaválasztási tanácsadóba,ott mond el ugyanezeket,majd néhány elbeszélgetés és pár teszt kitöltése után adnak ötletet!
2011. okt. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

hali, az, hogy valami erdekel, nem biztos, hogy jol is csinalod :) A ketto kozott kulonbseg van. Inkabb nezz utana, hogy melyik szakmaval mit tudsz csinalni :) Meg milyen koltsegekkel jar. Pl. a fotos jo, de ahhoz nagyon jonak kell lenni + fotos cuccok elegge huzosak. S ott is mi erdekel? Emberek? termeszet? Kit fog erdekelni a keped? Elkezdted? van valamilyen gyakorlatod? lakberendezes ... igeny van-e ra?milyen hatranyai vannak? birod a stresszt? A grafikai munka szintugy. Egy Adobe cucc a gepedre + min. egy Apple huzos ara van :)S nagyon totyogos :) 4 eve tanultam graphic design-t, erdekes volt, de nem tudok sokaig a gep elott ulni, viszont adott egy alapot a kesobbi tanulmanyaimhoz.


Itt van egy link, ahol kepet kaphatsz, hol kell lennie a tudasodnak: [link]



En csak azt tudom javasolni, hogy nezz utana a koltsegeknek is :) + mit tudsz az elvegzett szakmaval csinalni :)


Sok sikert

2011. okt. 5. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nézd meg a BKF honlapját, mert amiket felsoroltál, hogy mi érdekel, gyakorlatilag mindegyik szak van náluk, itt meg tudod nézni az összes alapképzési szakjukat: [link]

Viszont a művészeti szakokon (pl. fotográfia, tervezőgrafika, belsőépítsz stb) felvételi vizsgán kell részt venni a jelentkezőnek, amin akkor tudsz jól teljesíteni, ha azért valamilyen szinten már foglalkozol a dolgokkal.

Itt meg tudod nézni, hogy pl. a pótfelvételin mi volt a felvételi vizsga ezeken a szakokon: [link]

Ha érdekel, szerintem mindenképpen menj majd el nyílt napra, mert ott rengeteg hasznos infót szerezhetsz tanároktól, hallgatóktól. A felvételi honlapra kerül majd fel, hogy mikor lesznek a nyílt napok.

2011. okt. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Annyival előrébb jutottam, hogy keresek pályaválasztási tanácsadót, és elkezdek mélyebbre ásni a szakmák között. Természetesen továbbra is várom az ötleteket.
2011. okt. 5. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!