Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a véleményetek a kertészmér...

Mi a véleményetek a kertészmérnöki szakról?

Figyelt kérdés
Főleg tapasztalatok érdekelnének, mennyire kell a matek és hogy el lehet-e vele helyezkedni.
2011. jan. 22. 20:03
 1/4 anonim válasza:

Párom kertészmérnök végzettségű és nem tudott vele elhelyezkedni, mint sokan mások.

Nagyon telítve van a szakma.

Természetesen, mint minden mérnöki végzettségnél itt sem lehet megúszni a matekot.

2011. jan. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2011. jan. 24. 19:17
 3/4 anonim válasza:

Én is az vagyok. Családi vállalkozás volt kertészeti profilú és gondoltam én akkor, hogy nem mutat rosszul a névjegykártyán a titulus. Mondanom sem kell, hogy nem a szakmában dolgozom már rég. Őszinte leszek. Egyáltalán nem ajánlom. Tipikus diplomás munkanélküli képző. Erre a szakmára nincs igény. Aki érvényesülni tud benne, az vagy eszméletlenül ügyes, vagy nagy múltú családi vagy bármilyen vállalkozása van. Kertépítő is annyi van, hogy Dunát lehet rekeszteni velük. Keress valami olyan hivatást, amiben több és jobb érvényesülési lehetőséged van.

Ellenben, hogy pozitívumot is mondjak. Én a Kertészeti Egyetemre jártam anno. Én nagyon szerettem és tiszteltem azokat a tanárokat, akiknek a hallgatója lehettem. Alapvetően nekem úgy érzem az emberi oldalát tekintve sokkal többet adott, mint más /jártam ELTE-re is/. De ebből a számlákat még nem fizeti ki az ember.

2011. okt. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, bár már időközben véget ért a felvételi eljárás és egyetemre járok:)
2011. okt. 13. 13:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!