Van itt olyan aki egyik félévében nagyon kevés tantárgyat tudott csak felvenni, mert nem teljesítette az egymásra épülősöket?

Figyelt kérdés
Nem érezted magad kényelmetlenül? Felesleges idődben vállaltál munkát vagy mit csináltál? Volt olyan, aki megszólt emiatt?
2011. jan. 24. 22:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hehe, mintha magam írtam volna... Dettó. Nem tom mit csinálok, valszeg igyekszem munkát találni, hogy ne legyek akkora teher anyáméknak, meg hogy ne punnyadjak be teljesen, nyelvet tanulok, igyekszem megszerezni a fracia középfokot és/vagy az angol felsőfokút, esetleg szaknyelv.

Hát igazából nem tudom. De várom a túlélési tippeket én is. :(

2011. jan. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

én is hasonló cipőben járok, szóval ez akár az én kérdésem is lehetett volna :) fura. rosszul érzem magam emiatt, de senki sem szólt még meg, pedig szinte mindig várom. a szaktársaim jó tanulók, mindegyikük előrébb van már. pedig nehéz szak a biosz, nem mondanák ők sem, hogy könnyű, de mégis gördülékenyebben megy nekik.


túlélési tippek: ne azon görcsöljünk, hogy mennyire le vagyunk maradva, hanem inkább örüljünk, hogy nem pistulunk be a tanulásba, addig is lehet szakdolgozni, plakátot készíteni, versenyekre járni, otdk-zni, amivel telik az idő és tapasztalatot nyerünk :)

2011. jan. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
én emiatt rengeteg szabadon választhatót fogok felvenni szal nem fogok unatkozni :)
2011. jan. 25. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok ebben a szituban, de ha benne lennék én is a fakultatív tárgyakat választanám, ezzel tölteném ki az időmet, illetve megpróbálnám elintézni valamelyik nehezebb tárgy oktatójánál, hogy felvehessem a kettőt egyszerre (ha esetleg indul keresztfélévben is az 1), legalább annyival legyek előrébb. Ha ez nem kivitelezhető, akkor diákmeló ezerrel, legalább egy kis pénzem legyen!
2011. jan. 25. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is megszívtam így. Én a kémiát hagytam ki, így a 7 féléves képzésemből lesz 9. (utólag derült, ki hogy nincs keresztfélév....) Most ott tartok hogy két éve nem tudok 25-26 kr-nél többet felvenni. Van aki be tudja hozni pl felvesz 25-üt utána meg 40et, de azt teljesíteni is tudni kell, de nekem még a lehetőségem se volt, meg hogy többet vegyek fel :(

Felesleges időmben nem tudtam munkát vállalni, mert oly hülyén volt összerakva az órarendem, hogy sehova se értem volna oda, ráadásul vidéki is vagyok...

2011. jan. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%

Azért óvatosan ezzel a "felveszek egy csomó fakultatívat hozzáállással" mivel a kredit túllépésért ki kell fizetni a pluszban lévő krediteket.

pl nekünk 210 kr-kell, ebben benne van 5 szabadon választható tárgy darabonként 2 kr-ért. A 210-et pár százalékkal lépheted túl, utána kreditenként elég sokat kell fizetni utólag.

2011. jan. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az oké, hogy most felveszem ami nem sikerült, meg amit amiatt nem tudtam megcsinálni, meg mellé amivel lehet haladni. De utána ott leszek én is, hogy keresztfélévben nálunk semmit nem lehet felvenni. Fakultatívakra meg nem fogok elpazarolni egy drága, értékes államilag finanszírozott félévet, jól jöhet az még, mivel 5éves képzésen vagyok. :/ Szóval akkor jobb paszívon lenni egy félévet.

Amúgy lehetne, hogy felveszem az elmaradottat, ami rápül és ami arra épül, de reálisan lehetetlen is teljesíteni, plusz ugye akkor amiből el se tudok menni 3 lehetőség mínusz, ami pedig jól jöhet. Érdemesebb csúszni egy évet.

Amúgy környezet nem szól semmit, baromi nehéz szak, az évfolyam jó része már csúszik, szóval egész jó, hogy még csak most. xD Ne keseredj el, az a lényeg, és a laza évben is folyamatosan tanulj valamit, nyelvet pl, különben nagyon szar lesz visszarázódni a rendes kerékvágásba.

2011. jan. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
köszi a válaszokat,nem lesz kevés tárgyam így se ,sőt, ami azt illeti több lesz,mert sok szabadon választható miatt rengeteg tárgyam lesz amiket muszáj ugye felvennem mert különben nem tudom teljesíteni a kreditet és mivel a fakultatív tárgyak nem érnek annyit mint a kötelező, így abból többet kell felvennem
2011. jan. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
hopp ezt az én kérdésemhez akartam írni de itt is jó végülis xd
2011. jan. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!