Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megkapom-e a +40 pontot emelt...

Megkapom-e a +40 pontot emelt közgazdasági érettségiért, ha a választott egyetemre (ZMNE) matekból - ez kötelező - középfokon, töriből emelten szeretnék érettségizni?

Figyelt kérdés
Cél az, hogy így elérhetem-e a kívánt 80pontot. Vagy csak akkor tudom elérni, ha matekból érettségizem emelten? Egyébként 2012-ben fogok érettségizni, 3. osztályos tanuló vagyok egy közgáz szakközépiskolában. A katonai gazdálkodási szakot választanám. Nyáron németből fogok nyelvvizsgázni, így ha minden összejön meglehet a maximális 100 pont, hiszen 2012-ben 400+100 szerezhető.
2011. jan. 29. 15:37
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ha arra gondolsz, hogy kapsz 40 pontot a közgázért és 40 pontot a töri emeltért, akkor sajnos NEM. Csak azért az emelt érettségiért jár a plusz 40 pont amit kiválasztasz. mivel itt a matek az egyik, amellé már csak egyet lehet választani. Ez pedig vagy a töri vagy pedig a közgáz.
2011. jan. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Csak a töri emeltért kapsz. Akkor kaphatsz 80 pontot, ha a töri mellett matekból is emeltezel.
2011. jan. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!