Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kereskedelem és marketing,...

Kereskedelem és marketing, komm. és médiatudomány után mit jelöljek be harmadiknak?

Figyelt kérdés

Elsőnek a kereskedelem és marketinget, másodiknak a kommunikáció és médiatudományt (pr szakirány miatt, az érdekelne) fogom megjelölni, a harmadik hellyel viszont bajban vagyok. Eddig az informatikus-könyvtárost akartam, de akiket tavaly felvettek, hát hogyismondjam, nem épp a legokosabbak...és a ponthatár se egy nagy kihívás.


Jó tanuló vagyok, igaz matekból nem vagyok színkitűnő, de ha valamit el szeretnék érni, akkor azért mindent megteszek (mivel igen, tudom, hogy a kereskedelem és marketing első két éve milyen...matekos). Érdekelnek a nyelvek, szeretem is, de épp ezért nem szeretnék nyelvszakra menni, mert ha muszáj lenne, annyira nagy kedvvel már talán nem is csinálnám.... Kb. 420-30 pontra számíthatok majd.


Előre is köszi a válaszokat!


2009. febr. 7. 15:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Mit szólsz esetleg az andragógia szakhoz? a ponthatárok tavaly 350-420 között mozogtak.Azért írtam ezt,mert ugy látom a szakok alapján,hogy a kreativitásodat azért szeretnéd majd kiélni jövendőbeli munkád során,és az andragógia szakon is a szervezés,tervezés áll a középpontban:) Ha szeretnéd szivesen adok infokat még ha érdekel a szak!
2009. febr. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
én andragógiára járok...tényleg jó a kommunikáció mellé bejelölheted.:-)
2009. febr. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

1 kis plusz info...én is most láttam meg egész jól összefoglalja a szakról való tudnivalókat..előző válaszoló...


[link]

(2 oldalas)

2009. febr. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi, az andragógia is tetszett, de mivel Szegeden csak egy szakirány indul (művelődésszervező), arra nem szeretnék jelentkezni, műv.szervezőkből úgy tudom túlkínálat van...
2009. febr. 7. 16:13
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

igen, én is Szegedre járok,és én is detto ezeket a szakokat akartam bejelölni amiket te...de matekból nagyon gyenge vagyok (ker. és marketing kiesett, meg a HR is)kommunikációhoz meg nem bíztam eléggé magamban,mert mindig hatalmasak a pontszámok--de bekerültem volna:-(..úgyhogy sajna itt tényleg csak 1 szakirány van,pedig én is személyügyi szervező,v.felnőttképzédsi szervezőre akartam menni...de ragaszkodtam Szegedhez..amúgy sok olyan tárgyat tanulunk itt is ami a másik 3 szakirányhoz kapcsolódik..


itt helyette vannak ún. specializációk:média,regionális tanulmányok,idegenforgami menedzsment,rendezvényszervezés---

mostmár én nem akarom itthagyni a sulit(felénél vagyok)de vszínűleg megyek masterképzésre és annak az elvégzésével végülis bármelyik szakirányhoz kapcsolódó munkakört betöltheted..


de megértem az álláspontodat...gondolom te is úgy vagy Pesttel,meg a távolabbi sulikkal, ment én 2 éve...a komm.és médiatudmányhoz sok sikert.ha újra felvételiznék én is megpróbálnám,bár tudom az is telített, de mégis,engem is vonz..


tényleg sok sikert,akármit is jelölsz még be.

2009. febr. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha andragógiára mész művszerv szakiránnyal ugyanugy lehetsz felnőttképzési szervező is nyugodj meg.Már a 3.félévtől elkezdődik a törzsképzés amibe benne van mind a 4 szakirány,sőt a művszerv szakirányba is ugyanugy bele van építve a többi,vannak átfedések,szal nyugodtan dolgozhatsz majd az összes helyen sztem,ha ezt választod!
2009. febr. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

köszönöm a megnyugtatász csak mindenki mást mond..nekem uygan tényleg gyanús h.mind a 4 szakirányhoz kapcsolódó tárgyakat tanuljuk...de lehet h.ha 1 munkaadó magnézi a diplomát és művelődésszervező szakirány szerepel benne,nem valószínű h.pl.felnőttképzési szakembernek,v.személyügyisnek felvesz..nem tudom...talán a master a megoldás,v.szakirányú továbbképzés...


a kérdezőnek bocsi h.kivételesen nem neki írtam,hanem az egyik válaszolónak..:-)


az előző válaszolónak köszi a biztatást...:-)

2009. febr. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Figyelj,ha alapvetően abból indulunk ki h az andragógia maga felnőttképzést jelent nem pedig művelődésszervezést ezért még jó,hogy felvesznek majd felnőttképzési szervezőnek is. Amugy megnéztem a szegedi andragógia szak hálótervét és egyértelműen megvannak azok a tárgyak amik kellenek a felnőttképzési szervezőhöz,sőt sok olyan is ami a személyügyihez kell. Nálunk Egerben 2 szakirány van,a művszerv,meg felnőttképzési szerv de a tanszékvezetőnk azt mondta h felvesznek ugyanugy személyügyisnek is:) Én is tervezem h megyek majd mesterszakra,én az emberi erőforrás tanácsadót tartom a legjobbnak. Ugyh hajráá,van itt lehetőség bőven:)
2009. febr. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
nagyon kedves vagy,amúgy én is HR-t szeretném Masternek majd meglátjuk.. de még1x köszi:-))
2009. febr. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Hm, köszönöm a válaszokat és semmi gond sincs a másnak való válaszadással :)


De azért jó lenne, ha egyéb opciót is fel lenne hozva az andragógián kívül... nem tudom hányan vetődnek még errefelé :)

2009. febr. 7. 17:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!