Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jó ötlet az, hogy felvézelizek...

Jó ötlet az, hogy felvézelizek orosz szakra majd elkezdem a nemzetközi tanulmányok szakot? Vagy felvehetem minorként is?

Figyelt kérdés
2011. febr. 6. 01:32
 1/7 anonim ***** válasza:
50%

Nem jó ötlet, egy cseppet is értelmes ember nem megy egyik szakra sem. Minorként pedig amúgy sem lehet olyan szakot felvenni ami egy másik egyetem másmilyen karán van meghirdetve.

Ha nemzetközi szinten szeretnél tevékenykedni orosz nyelvtudással, akkor ajánlom, végezz el egy tisztességes szakmai képzést nyújtó egyetemet (mérnök, orvos, jogász, közgazdász) és az adott helyen tanulj meg oroszul (az utóbbi kettővel nehezebb lesz elhelyeznedni).

2011. febr. 6. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%
Kíváncsi vagyok, hogy meddig fogják üldözni azokat akik nem mérnöknek vagy orvosnak tanulnak.
2011. febr. 6. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%

4.00-as vagyok:


én gimiben perfekt megtanultam oroszul (van állami felsőfokú nyelvvizsgám), és eszem ágában sem volt menni orosz bölcsészszakra, mivel tudtam akkor is, hogy az nem ad normális szakmát. Elhelyezkedni is a nyelv segítségével szeretnék majd.

Ahhoz, hogy egy ember normálisan megtanuljon egy nyelvet, semmiképp sem kell fölöslegesen b'szni az idejét egy bölcsészkaron. Ráadásul, minden nagyobb egyetemi városban oktatnak sokféle nyelvet egyetemeken, nyelvkurzusok keretében.

2011. febr. 6. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%
Nekem az a velemenyem, hogy valaki ne csak azert menjen egy bizonyos szakra, mert sok penzt lat benne, hanem valoban erdeklodik a szak irant. Ha a kerdezot valoban erdekli az orosz szak, akkor miert menjen inkabb mernoknek? Most minek toltsel el tobb evet egy szakon ami nem is erdekel, hogy utana olyan allast kapjal ami szinten nem erdekel, meg ha tobbet is fizet?
2011. febr. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem is tudnám elvégezni a mérnökit,mert nem olyan beállítottságú vagyok.
2011. febr. 6. 13:31
 6/7 anonim ***** válasza:
En a helyedbe nemzetkozi tanulmanyokra felveteliznek, es mellette jol megtanulnek oroszt valami nyelvsuliban (esetleg az egyetemen, ha vannak nyelvorak.)
2011. febr. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az oroszt egész Magyarországon a budapesti Orosz Kultúrális Központ tanfolyamain oktatják a legjobban. Oda érdemes tanfolyamra járni, nem is drága, kb. fele annyi mint más nyelviskolában.
2011. febr. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!