Ilyen esetben egyetemen kérhetek egyéni tanrendet?

Figyelt kérdés

Végzős gimnazista vagyok,ebben a tanévben magántanulóként tanulok,súlyos szociális fóbiám miatt.Van róla pszichiátriai igazolásom,ezt az iskolám igazgatója elfogadta és engedélyezte hogy magántanuló legyek.

Egyetemen is kivitelezhető ez ilyen indokkal?


2011. febr. 7. 10:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Egyetemen nem igazán tudok ilyenről, hogy magántanuló. Választhatsz levelező tagozatot, esti tagozatot, nem kell megindokolnod miért ilyenre jelentkeztél. Nappalin vannak mindenhol kötelező tanórák, szerintem az nem oldható meg, hogy ezeket ne látogasd.
2011. febr. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

az első hülyeséget ir


nappalin is van egyéni tanrend,legtöbben azért kérik,mert dolgoznak suli mellett,de levelezőre meg nincs pénz

de egészségügyi okok miatt is lehet kérni

az egyetlen bibi,hogy minden egyes tantárgynál az adott oktatót fel kell keresned regisztrációs héten,és aláiratnod vele,hogy engedi

Ha 10 tárgyad van,akkor 10 tanár...lehet hogy csak 8 engedi,de akkor is már csak 2 féle tárgyból kell bejárnod


A másik,hogy amiből gyakorlat is van,abból ha nem rendes a tanár,akkor előadásra nem kell bemenned,de gyakorlatra igen,ha rendes,akkor neked külön tart egy gyakorlatot összevonva


előadásra járás helyett bevett szokás,hogy advalami feladatot,pl irj 20 oldal valami (netről leszedhető minden,nyugi)


melyik egyetem melyik karára szeretnél járni?

2011. febr. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Pécsre szeretnék menni gyógytornásznak.Tudom,hogy ez egy olyan foglalkozás aminél elengedhetetlen a kapcsolat az emberekkel,de az én állapotom nem állandó.Lehet mire eljutok oda,hogy kezdődik az egyetem meggyógyulok,bár az orvosom szerint körülbelül még másfél-két éves terápia előtt állok,hogy ismét minden a régi legyen.
2011. febr. 7. 13:33
 4/5 anonim ***** válasza:
Minden esetben a helyi tanulmányi és vizsgaszabályzat határozza meg, hogy mikor lehet egyéni tanrendet kérni (ami persze létezik). Ez a szabályzat karonként is változhat, próbáld megkeresni a választott kar honlapján.
2011. febr. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez a fóbia csak több emberrel szemben van, vagy egy ember is sok? Mert ugye a szóbeli vizsga még időnként a normális hallgatókat is megviseli (főleg, ha nem normális a tanár).


Van egyéni tanrend, és a HÖK-ösök tudják mire kell hivatkozni, megfogalmazni.


Esetleg vedd fel a kapcsolatot az egyetem HÖK elnökével.

2011. febr. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!