Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha egy gyerek az alsós matemat...

Ha egy gyerek az alsós matematikát tökéletesen megtanulta, minden alap megvan akkor a felsős anyagot könnyebben meg fogja érteni?

Figyelt kérdés
Vagy nem feltétlenül?
2011. febr. 7. 19:43
 1/10 anonim ***** válasza:

Hát nyilván könnyebben, mintha már az alapműveletek se mennek neki.


De attól még lehet nehézsége a felsős anyaggal.


Mondjuk úgy, hogy az alsós anyag hibátlan ismerete szükséges, de nem elégséges feltétele annak, hogy felsőben is jó legyen matekból.

2011. febr. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Sőt: csak akkor fogja megérteni.
2011. febr. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
33%
Az alsós anyag nagy része egyszerű és csak magolásból áll (alapfogalmak stb.), később lesznek azok, amikhez érzék kell, ez pedig nincs meg mindenkinek.
2011. febr. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ez egy óriási tévedés! Aki magolással töltötte az alsót, annak hamar gondjai támadnak a felső tagozatban. A matematika az alsó tagozatban is matematika, és a gondolkodás fejlesztéséről szól. Azt bizony meg kell érteni.
2011. febr. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

alsós matek magolás? akkor az már régen rossz, ahol és akinél valóban így van.


pont, hogy az alsós matek az, ahol még nincsenek igazán technikai részek (pl. képletek), hanem az alapvető logikai, gondolkodási készségeket, sémákat kell elsajátítani.

Nagyon nem magolás.

2011. febr. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ötödikes koromtól gondjaim voltak a matekkal. Mai napig nem tudom hogy kell törtet törttel szorozni, osztani, egész számmal szorozni stb.. Ilyenek nem mennek, alap dolgok. 11.-es vagyok és 4,7-es átlagom van. Tavaly félévkor megbuktam. Akarat kell, figyelni, de szerintem kicsit könnyebb ha ezek a dolgok mennek.
2011. febr. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

matek magolás alósban? Ott nincs is mit magolni! Ott számolni kell és gondolkodni!


21.33-as!

Ha gondjaid voltak felsőbe a törtekkel, stb, akkor hanyas voltál matekból? Hogy vettek fel középiskolába?

Mert a felvételi pontokba a matek az elsők között van ami beletartozik.

2011. febr. 9. 12:57
 8/10 anonim ***** válasza:
Én olyan suliba jártam ami általános iskola és gimnázium egyben. 60 pontot lehetett elérni nekem 56 volt azt hiszem. 5. év végén 3-as lettem matekból azelőtti években 5-ös voltam végig. Amúgy mindenből jó tanuló voltam csak a matek ment rosszul. 5.-6. osztályban hármas év végi jegyem volt onnantól kettes voltam év végén. 9.-ben meguntam ezt a gimit, így átmentem egy ( rosszabb színvonalú) középiskolába, ahol örültek hogy egy jó hírű gimiből oda ment valaki. Bár a jegyeim továbbra sem voltak rosszak csak a matek. 10.-ben mint mondtam meg is buktam félévkor, rosszban lettem a tanárral pedig ugyan annyira igyekeztem mint most, ha nem jobban, heti négyszer jártam korrepetálásra. De leanyázott a tanár meg feszegette hogy ha az anyám helyében lenne akkor is dolgozna ha beledöglene hogy még többet tudja vinni korrepetáló tanárhoz a lányát- ez már csak azért is volt vicces mert édesanyám akkor 2 éve halt meg. De év végére feladta a szivatásomat és azt mondta legszívesebben megadná a hármast is de nem adhatja az első félév miatt. Idén leváltották a tanárt mert sok konfliktusa volt a gyerekekkel és kaptunk egy nagyon szigorú sokat elváró de jó tanárt. Most úgy érzem elég jó matekos vagyok, heti 1 korrepetálással 8 néha annyi se) 4.7-es átlagom van, hibátlan dolgozatokat írok de eddig 2 négyes is becsúszott sajnos. Annyiból rosszabb hogy nem tudom az alapokat hogy korrepetáláson még erre is ki kell térni. A törteket pl. számológéppel számolom ( pl. 4x négyharmadot úgy számolom ki hogy beütöm a gépbe h 4x zárójel 4:3 zárójel. Ennyi.
2011. febr. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

22.14-es

köszi a választ.

2011. febr. 10. 20:57
 10/10 anonim ***** válasza:

biztos hogy így könnyebben fog neki menni, de nincs garantálva hogy meg fogja érteni. a felsős matek (főleg a hetedikes) sokkal nehezebb mint az alsós. egyenletek, függvények, statisztika, pitagorasz-tétel stb.

folyamatosan tanulni kell, és ha nem ért valamit akkor el kell neki magyarázni, akár még te is segíthetsz neki. sosem lehet benne biztos az ember hogy ha az alapokat elsajátítja akkor a későbbiekben is menni fog a dolog.

én például egész általánosban kitűnő voltam matekból, aztán amikor gimibe kerültem bizony sokszor meg kellett kérnem idősebb unokatestvéremet hogy korrepetáljon, mert semmit sem értettem

2011. szept. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!