Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Helen Doron angolra jár...

Helen Doron angolra jár valaki gyerek? Mi a tapasztalat róla? Nem lesz e az iskolában hátrány, ha ő már egy alap tudással rendelkezik, nem fog e unatkozni ott?

Figyelt kérdés
Gondolkodom,hogy 3éves fiamat beíratom..
2011. szept. 19. 14:25
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
52%
Teljesen felesleges, kár még a gyerekek agyát ilyennel terhelni, majd iskolában megtanulja a többiekkel együtt.
2011. szept. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
71%

Bocs, hogy nem a kérdésre válaszolok!

De az ilyen nyelvtanítás számomra kissé ellenszenves. Inkább a szülők zsebére játszanak az ilyen "nyelviskolák", mint valódi nyelvtanításra. Szép, hogy a kicsi gyereket tanítják angolra... de mondd, megfelelően beszél már magyarul? Először tanulja meg egy kicsi az anyanyelvét helyesen, utána jöhet az idegen nyelv.. főleg, ha a szülők magyarok és nem külföldön éltek. Ez egy természetellenes közeg, itt soha nem fog használható nyelvtudáshoz jutni. Persze, aranyosak az angol mondókák, dalok, de sokra nem megy velük.. Az iskolában pedig nem lesz előnyeben a többiekkel szemben.

2011. szept. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
55%

Felesleges.

Tanuljon meg először magyarul beszélni.

Ha apa, anya magyarul beszél, felesleges ilyennel traktálni. Hozzáértők is 8 évesnél korábban nem ajánlják a gyerek nyelvtanítását.

2011. szept. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
72%

Egyet értek az eddigiekkel,én is ellenzem.főleg mikor a fél évessel járnak.

Nem tanulnak annyit ott h az iskolában unatkozna,inkább énekelgetnek és játszanak.

2011. szept. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
72%

Nem lesz alaptudása, egyáltalán, mitől lenne? A kiejtés, beszédértés fog jobban menni maximum és lehet pár szót ismerni fog.

De ennél többet nem fog jelenteni. Egyébként valóban pénzlenyúlás, felesleges idegen nyelvre tanítani, míg az anyanyelvén nem ír, olvas megbízhatóan.

Ha türelmetlen vagy, hogy kivárd ezt az időt, hallgattass vele otthon angol nyelvű meséket, dalocskákat, mondjuk a you tube-ról.


Egyébként nekem volt csoporttársam az egyetemen, aki Amerikában született és 8 éves koráig ott is éltek, majd aztán Ausztriában és végül hazajöttek mikor 10 éves volt, kérdeztem, mert angol szakosok voltunk az egyetemen és azt mondta, az égvilágon semmit nem jelent az a nyolc év, annyi előnye van, hogy felismeri ha valaki amerikai akcentussal beszél, de például az angol akcentussal beszélő embereket pont úgy nem érti, mint én. Aki 23 évesen kezdett el angolul tanulni.

2011. szept. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Nekünk az oviban is 5évesen már tanítják,azt olvasgattam,hogy 5éves korig bezáródik az a szakasz amikor a gyerekek könnyen tanulnak meg tanulni,ezt pszihológus is alátámasztja.Sok jó tapasztalatot hallottam,de érdekes mód a pedagógusok meg nem örülnek neki,és nem értem miért.Mi anno nehezen tanultunk nyelvet sztem-legalább is a férjem is ezt mondja és ezeket a gyerekeket azért tanítják így,hogy áthidalják azt afajta felfogást,hogy a jelentését magyarul tanulják.Elvileg így szinte könnyedén anyanyelvi szinten megtanulnak pl angolul,természetesen később ilyen iskolákba kell járjanak.csak tapasztalatokra voltam kíváncsi..
2011. szept. 19. 20:17
 7/23 anonim ***** válasza:
73%

Ez ostobaság, hiszen ha így lenne, akkor 5 éves kor felett semmit nem tanulna az ember. Így ebben a formában ez nem igaz.

Ha az anyanyelvét elsajátította, akkor bármely életkorban, bármely nyelv megtanulására képes.

Az igaz, ha semmilyen nyelven, soha nem kommunikált a gyerek 5 éves kor felett soha, semmilyen nyelvet sőt emberi kommunikáció elsajátítására sem lesz képes. De ez a szezon-fazon keveredés.


a másik dolog, a nyelv készség tantárgy, ha nincs hozzá készsége, érdeklődése, soha nem fogja megtanulni. Régen sem az volt a baj, hogy általános iskola 3. osztályában kezdték a nyelvoktatást. Igazándiból az, hogy azt sem tudjuk az anyanyelvét hogyan tanulja az ember, nemhogy idegen nyelveket-és ebből fakadóan nincs rá módszer a mai napig, hogyan is kéne tanítani. Úgyhogy ez is marad a készségtárgyak szintjén, rajz, ének, technika stb. Valakinek van érzéke hozzá-akkor teljesen mindegy mikor áll neki. Ha nincs érzéke nyomathatod születésétől fogva, sohasem fogja megtanulni.

Nézd meg itt ezt az oldalt, hányan nem tudnak magyarul sem. pedig aztán, arra igazán lett volna lehetőségük elsajátítani. És egyébként pont ezért az anyanyelvi szint egyébként néha még az alapfokú szintet sem éri, lásd Beckham, George Bush.

2011. szept. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
80%
Angoltanár vagyok, kéttannyelvű gimiben. A helen doron módszer sok hűhó semmiért, vagy legalábbis nem sokért. A gyerekednek nem ártasz vele (bár 3 évesen sokat nem is használsz, mert akkor még az anyanyelv elsajátítás sem fejeződött be), de aránytalanul drága ahhoz képest, amit a pénzedért kapsz. Az igazi angol tanulás úgyis nagyobb korban kezdődik (kivétel a kétnyelvűeknél, de az más téma), nem véletlenül.
2011. szept. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
57%
21:24-es angoltanárt vagyok, most olvastam a kommentedet. Ma egy valamire való angolórán a suliban sem szólalnak meg magyarul, így emiatt ne aggódj. Rengeteget feljődött a nyelvoktatás az elmúlt évtizedben. Én részt vettem anyukaként Helen doron órán (ahol mellesleg nem is elvárás az oktatótól a tanári diploma, ez kb. olyan, mintha egy lelkes önkéntesnek engednéd, hogy levágja a hajad egy rakás pénzért, ahelyett, hogy a fodrász csinálná). Semmi olyan nem történt, amit egy angolul középfokon tudó szülő ne tudna megcsinálni otthon a gyerkőccel. Szóval ha van is erre a célra felesleges pénzetek, azt ne várd, hogy utána majd pár hónap alatt majd beszélni is fogja a nyelvet a 3 évesed.
2011. szept. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Engem meggyőztetek, nem viszem, pedig gondolkodtam rajta!
2011. szept. 20. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!