Átjelentkezés egyetemen?

Figyelt kérdés
Van lehetőség átjelentkezni egy vidéki egyetemről, ugyanarra a szakra egy másik, pesti egyetemre ha felveszneK? és ha igen, akkor ezt megtehetem rögtön beiratkozáskor, vagy oda kell járnom fél/ egy évig?
2011. febr. 12. 14:23
 1/5 anonim ***** válasza:
A saját és a választott egyetemnél kell érdeklődni, ezt itt senki nem fogja tudni megmondani neked, mindenhol mások a játékszabályok szak-átjárás tekintetében. Nem mindegy, hogy 2 különböző egyetem ugyanazon szaka vagy 1 egyetem vidéki kihelyezett karáról akarsz az egyetem pesti karára felmenni és így tovább. Hétfőn telefonálgass és érdeklődj.
2011. febr. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
két különböző egyetem, csak a szak ugyanaz. gondoltam, hátha valakinek van ilyen tapasztalata, azért érdeklődtem. de persze fogok kérdezősködni a suliknál is, köszi.
2011. febr. 12. 16:44
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne... mert én azt hallottam, hogy akkor engednek át másik szakra, ha a jelentkezésedkor arra a másik szakra (amelyikre át szeretnél menni) is elég lett volna a pontod. Tehát, ha felvesznek pl. a töri szakra az ELTE-re, de át szeretnék menni a Pázmány Egyetemre töri szakra, akkor megnézik, hogy a jelentkezés évében elég lett volna a pontom, ha igen, mehetek. De jó lenne, ha nem lennének ennyire szigorúak....
2011. febr. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
minden egyetemnek saját szabályzata van erre. én is váltottam, nálunk (NYME) az volt a követelmény, hogy min 2 aktív félév és félévente min 20 kredit teljesített kredit. akkor átvesznek. de általában így is csak fizetősre szoktak átvenni embert. szóval erre ne nagyon építs!
2011. febr. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
hm... én a NYMEről (ha felvesznek) szeretnék átjelentkezni pestre, ahova alapból nem vennének most fel. szóval akkor gondolom ott kell érdeklődnöm, ahová szeretnék átjelentkezni. nekem is furcsa, hogy miért lehetne, ha alapból nem vennének fel, de sokan mondták hogy ha lehúzok 1-2 félévet és jó az átlagom, akkor lehetséges.
2011. febr. 12. 17:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!