Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Felsőoktatási felvételinél...

Felsőoktatási felvételinél hogyan számítanak pontokat, ha 1995-ben érettségiztem?

Figyelt kérdés
2011. febr. 14. 12:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Az érettségi jegyeid átszámítják százalékba, úgy, hogy az adott jegyhez tartozó legmagasabb százalékot kapod meg. Például ha ötösre érettségiztél, az 100%, ha négyes, az 79% (mert 80%-tól ötös), stb. És természetesen középszintű érettségiként kezelik.
2011. febr. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszodat!!!!

Nem tudod véletlenül, hogy egy bizonyos tantárgyból emelt szintű érettségi vizsgára jelentkezhetek, ha abból a tárgyból már van egy sima közép szintű érettségim? Mert nekem a felvételihez magyar és biológia kell, viszont az nekem annak idején mindkettő hármas lett, és így tartok tőle, hogy kevés lesz.

2011. febr. 14. 20:36
 3/5 anonim ***** válasza:
Persze, hogy jelentkezhetsz! Simán. Én 2003-ban érettségiztem, tehát még én is a régi rendszerben. Aztán úgy alakult, hogy a másoddiplomámhoz kellett még informatika érettségi (ami nekem nem volt), illetve egy matek emelt szintű. Ezeket utólag csináltam meg.
2011. febr. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!!!!
2011. febr. 16. 06:59
 5/5 anonim ***** válasza:

Attól is függ, van-e már diplomád. Sok helyre elég a meglévő diploma.

Alapképzésre jelentkezel?

2015. dec. 3. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!