Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Állatorvos-tudományi karra...

Állatorvos-tudományi karra milyen nehéz bekerülni?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban állatorvos szerettem volna lenni, a nevelő apukám is az, így talán a későbbiekben, egy kicsit könnyebb lenne az elhelyezkedés. Egyetlen gondom, hogy egy éve amikor érettségiztem a választott tantárgyam a filozófiára esett... így nincs meg a kötelező biológia és kémia érettségim... természetesen le kellene érettségiznem belőlük (egyikből emelt szinten) újra kellene majdnem mindent kezdenem a tanulásban... érdeklődnék, hogy indul e valahol olyan okjs képzés ami plusz pont lehetne az egyetemre... találtam olyat, hogy Állattenyésztő és állategészségügyi technikus képzés... de azt, hogy hol indítanak ilyet, azt nemigazán... Ha állatorvosi asszisztens lehetnék nekem az is megfelelne, ha képtelenség bekerülni az egyetemre. Aki már bent van, mesélhetne, hogy milyen:) Hálás lennék az értékes információkért... mert most teljesen el vagyok bizonytalanodva, hogy megéri e küzdeni a céljaimért... nem tudom meghozná e a gyümölcsét...

20/L


2011. febr. 16. 01:02
 1/10 anonim ***** válasza:

A felvin keresgess és ott van, valahol, egy okj-s lista, amin megnézheted, hogy ahhoz a szakhoz, mik adnak plusz pontot. Egyébként oda egy nyelvvizsga és egy jó emelt érettségi mindenképp kell.

Sok sikert hozzá.:)

2011. febr. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nézz szét felvi.hu-n.

Sztem OKJ-t oda nem fogadnak el.

És 430-440 körül van a ponthatár.

2011. febr. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az állatorvosi szak az nem kispálya. Tehát nem a felvételi miatt kellene elkezdened újra tanulni, mert a középiskolás kémia, vagy biológia anyag az egy vizsgaidőszak egy tantárgyának megfelelő anyagmennyiség, ilyen vizsgákból pedig legalább 5-6ra kell felkészülnöd néhány hét alatt. A "céljaidért" persze, hogy meg kell küzdened, az életben semmit sem adnak ingyen. Azt kell eldöntened, hogy akarod-e tényleg csinálni.
2011. febr. 17. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Hát 40 plusszpontom van ezidáig, még 28 lenne a nyelvvizsaga, amit most tavaszra tervezek... a mostani jelentkezésnél szabadbölcsészetre, médiakomm, és társadalomtudományra jelentkeztem, ha felvesznek talán elkezdem hátha kedvet kapok valamihez, ha nem jön be, akkor mindenképp elkezdek készülni bioszból és kémiából is:) mert ez az egy dolog amit tudom, hogy akarnék csinálni az életben, csak félek nem vagyok elég jo hozzá (bár ötös voltam nagyjából mindenből), de ennyit tanulni? pár hét alatt? akkor kb most is elmehettem volna érettségizni, de féltem nincs elég időm felkészülni :S

hát azért köszönöm a segítséget :) majd csak eldől, hogy mi lesz belőlem a végén:)))

2011. febr. 17. 22:08
 5/10 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem mire van már meg a 40 pontod?
2011. febr. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
halmozottan hátrányos helyzet miatt
2011. febr. 17. 22:43
 7/10 anonim ***** válasza:
Jah okés:) Csak hirtelen azt hittem, hogy van már nyelvvizsgád és amiatt. Mert akkor ugye már nem jár 28 pont egy további vizsgáért, mert összesen csak 40-et lehet érte kapni:)
2011. febr. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Oh:) igen tudom... legjobban az aggaszt, hogy mivan , ha az érettségimmel együtt sem lenne meg a 430-440 pont, irreálisan magas :( nekem még ugyahogy szerencsém van... de másoknak? :( amúgy oda kötelező az egyikből emelten érettségizni, az ha elérsz egy adott százalékot pluszpontot jelent nem? csak nem tudom hogy mennyit... 20-40??
2011. febr. 17. 23:05
 9/10 anonim ***** válasza:

40 pluszpontot jelent az emelt.

Bár állítólag most már 500 lesz a max pont, 100 a max pluszpont, és 50-re felviszik az emeltért járót vagy hogy... Utána kell majd járni.

És úgy tudom 30% felett jár a pluszpont.

Azért nem kell kétségbeesni, egyáltalán nem lehetetlen ennyi pontot eléri.

2011. febr. 17. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Én oda járok. Ha még érdekel, szívesen válaszolok a kérdéseidre. :)

2011. jún. 25. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!