Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hátrány vagy előny saját...

Hátrány vagy előny saját városban az egyetem?

Figyelt kérdés

Csak elméleti szinten érdekel, nem idén érettségizek, de érdekelnek a tapasztalatok/vélemények.

Szóval, mik az előnyei/hátrányai annak, ha az ember otthonról jár be az egyetemre, nem kollégiumból vagy albérletből? Melyiket választanátok, ha lehetne?

Budapesti vagyok egyébként, és itt is szeretnék továbbtanulni.


2011. febr. 18. 20:47
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. :)
2011. febr. 19. 20:45
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Én 18 évig faluban laktam. Szeptembertől a BGF-en tanulok, 200km-re az otthonomtól. Minden vágyam az volt, hogy kikerüljek abból a "nyomorból". Számomra most kezdődött el maga az élet. Ott egyszerűen semmire nem volt lehetőség.

Albérletben élek, olyan 2-3 hetente járok haza, de őszintén mondom, hogy csak a szüleim, barátaim miatt. Szüleimmel nekem nagyon jó volt mindig is a kapcsolatom, tudom, hogy hiányzom nekik, de azt is tudom, hogy örülnek amiért ennyire jól érzem magam Pesten. Ők is azt mondják, hogy a faluban semmi esély nincs, egyszerűen el kell menni.

Külön tetszik az is, hogy csak 1 lakótársam van, külön szobába vagyunk, különösebben nem zavarjuk egymást. Van, hogy 1 hétre hazamegy, na pl. azt én nagyon élvezem. Szeretem az önállóságot, hogy főzök, mosok, bevásárolok. Hogy nem kell beszámolnom senkinek sem arról mikor hova megyek, kikkel találkozom, mikor érek haza. Saját magamért felelek. Egyszerűen mindig is erre vágytam. :)

19/L

2011. febr. 24. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!