Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Főiskola vagy munka külföldön?

Főiskola vagy munka külföldön?

Figyelt kérdés

Nemsokára éretsségizek, és azon gondolkozok, hogy nem megyek főiskolára, hanem tanulok szakmát, és kimennék külföldre dolgozni. Valakinek van erről tapasztalata ? Melyiket választanátok ? Adnátok tanácsot légy szíves ?


Köszönöm a válaszokat !


2011. febr. 28. 22:24
 1/3 anonim ***** válasza:
szerintem felvételizz,ha van konkrét elképzelésed,hogy mit szeretnél tanulni. ha esetleg nem vesznek fel,akkor még mindig ki tudsz menni külföldre dolgozni, nyelvet tanulni és újból felvételizni. ha felvesznek akkor pedig gondolj arra,hogy jobb munkákat tudsz elvállalni,ha van egy használható diplomád. persze úgy mondom ezt,hogy fogalmam sincs mit szeretnél főiskolán tanulni és milyen szakmát tanulnál,ha kihagyod a fősulit.
2011. febr. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Felvetelizz egy keresett szakra egy jobb egyetemre vagy foiskolara, majd diplomazas utan menj ki kulfoldre dolgozni.
2011. márc. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Nincs rossz megoldás!

Nem írtad, hogy melyik szakma/szak a célod?! Szakmától függően: Itthoni elhelyezkedéshez fontos, már-már nélkülözhetetlen a diploma, viszont a külföldi tapasztalat is óriási előny (megtanulsz egy nyelvet, önállósodsz, és még inkább körvonalazódnak a terveid etc.) illetve egy szakma kitanulását is szép és fontos feladatnak tartom, szakemberekre szintén nagy szükség van itthon és külföldön egyaránt.

1. Felvételizz, és ha felvettek, kezdd el, később halaszthatsz is, ha iskola idő alatt adódna lehetőséged kimenni. Vagy már az elején is megteheted ezt, ha találsz számodra megfelelő munkát.

2. Tanuld ki a szakmát (kb. 2 év?) és utána menj ki.

3. Tanuld ki a szakmát, aztán az 1.

Mindenekelőtt döntsd el, hogy mit szeretnél külföldön csinálni?! Én egyetemi éveim közepén töltöttem 2 félévet külföldön, végtelen lehetőség van: - szélsőségesen néhány példa - csodás vidéki tájakon önkéntesként, vagy nagyvárosban (az elején) kisegítőként pénzért dolgozni, vagy akár, - ahogy én is - egyetemen tanulni. Fontos, hogy legyél körültekintő, és ha mód van rá, jól megy az angol, próbálj meg mindent magad elintézni (közvetítő cég nélkül), biztosan van néhány ismerősöd, szüleid, akik tudnak ebben segíteni. Sok sikert, jó tanulást/utat!

Polly

2011. márc. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!