Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ez így jó ötlet? Lesz rá...

Ez így jó ötlet? Lesz rá időm? Érdemes így csinálni?

Figyelt kérdés
Tanácsokat szeretnék. Teljesen tanácstalan vagyok. Öt évfolyamos gimis vagyok, most harmadikos és jövőre veszünk fel faktokat. Én biológiából nagyon szeretnék emelt szintű érettségit, így bioszból biztosan fogok faktra járni. Nem tudtam eldönteni, hogy angolt vagy kémiát vegyek föl második faktnak, végül angolt vettem, kémiából csak tavaly voltam jó, így abból nem fogok érettségizni. Szerintetek meglehet csinálni azt, hogy bioszból, töriből és magyarból emelt szintű érettségit, angolból és matekból meg középszintűt? Úgy, hogy nem csinálok előrehozotatt? Azért, mert jövőre angolból szeretnék egy nyelvvizsgát csinálni (először csak középfokút), közben ECDL vizsgákat is csinálok. Azon is gondolkozok, hogy angolból emelt szintű érettségit is csinálok. De az a baj, hogy nem is tudom, hogy gimnázium után mit csináljak. :(
2011. márc. 17. 19:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Miért akarsz ennyi emelt érettségit? semmi értelme!
2011. márc. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Két emeltnél többnek nincs értelme, mert max. 100 pontot tudsz szerezni 2 és 3 emelttel is.
2011. márc. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Sztem meg lehet csinálni:D ha bírod..

sok sikert!

2011. márc. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Persze, hogy meg lehet, csak nem sokat érsz el vele.
2011. márc. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy nincs értelme, de én szeretnék minél több lábon állni az életben. Szeretnék minél több pontot elérni. Magamnak és az ismerőseimnek is kell bizonyítanom. Ezért szeretném így csinálni.
2011. márc. 19. 14:58
 6/6 anonim ***** válasza:

Az érettségivel semennyivel nem állsz több lábon. (Legfeljebb majd kitörölheted vele magadnak.) Legalábbis az senkit nem fog érdekelni, hogy miből van emelt érettségid, kivéve a felsőoktatási intézményeket, ahová felvételizel.

De mint már többen is írták, több pontot akkor sem kapsz. Ha kettőnél több emeltet csinálsz, azt sehol, sehogy nem veszik figyelembe.

Ha bizonyítani szeretnél, akkor arra jó, de másra nem.

2011. márc. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!