Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen biológiával kapcsolatos...

Milyen biológiával kapcsolatos egyetemi szakok léteznek még?

Figyelt kérdés

Sajnos nekem egy kicsit összetett a dolog, mivel vannak egészségügyi korlátaim, meg olyan elveim, amit nem szeretnék felrúgni, de azért szeretném, ha munkám is lenne. Ahogy én szétnéztem csak az orvosi egyetem maradna (bár erről is hallottam már ezt-azt)

Szóval, elsődleges szempontom az az, hogy ne legyenek állatkísérletek, mert ez ütközik az elveimmel. Az orvosiról is hallottam már olyat, hogy eltörték a kutya lábát, és meg kellett műtenie, de ez hihetetlenül hangzik.

A másik gond az az, hogy nem jó a kézügyességem, részleges bénulás van mind a két kezemben, és asthmás is vagyok, szóval a vegyszerek annyira nem biztos, hogy jók volnának. Így a gyógyszerészeti kiesik.

Tudtok olyat, ahol nincsenek állatkísérletek, nem akadályoz a betegség, és lenne vele állásom? Nem meggazdagodni akarok, hanem normálisan megélni.

Esetleg a környezetmérnök?

Nagyon köszönöm annak, aki elolvasta, és annak, aki segíteni próbál! :)


2011. márc. 21. 13:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nézegesd a felvi honlapját, rengeteg biológiával kapcsolatos dolog van. Nem tudom, matekból mennyire vagy jó, de a környezetmérnök mellett ott van még pl. a biomérnök, ott is van biológia.

Természettudományi karon pedig a környezettan, ahol biztos, hogy van biológia, de szerintem ez egyéb TTK-s szakokon is megtalálható. Az ELTE TTK honlapján meg tudod nézni a tantervi hálót, hogy hol milyen órák vannak.

De például pszichológia szakon is elég sok a biosz, nem tudom, ez mennyire játszik.

2011. márc. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Már átnyálaztam, a biomérnökkel nem lehet elhelyezkedni, legalábbis így hallottam, a környezettanról sem sok mindent hallottam még.

A matekom elmegy, most anyagmérnökire szeretnék menni,de csak azért, mert nem találtam olyan bioszost. Az orvosi laboratóriumi és képalkotó diagnosztikai analitikus tetszene nagyon, de ott van fél évig állatkísérleti alapismeretek, elméleti és gyakorlati is, ráadásul még vizsga is van belőle.

A pszichológiával igazából nem tudom, hogy mit tudok kezdeni, annyira nem érzem magamhoz közel. :(

Köszi a segítséget!

2011. márc. 21. 14:13
 3/6 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem a legtöbb olyan szakon, ami tényleg szorosan kapcsolódik a biológiához, vannak állatkísérletek.

Orvosin biztosan (pl. patkányon vizsgáltuk a gyomor savtermelését, bizonyos anyagok hatását a szívre, a vér-agy gátat...), de biosz szakon is tuti.

Bár az orvosi szerintem már csak a betegséged miatt is kiesne.

Talán vmi egészségügyi képzés? Dietetikus vagy védőnő?

A képi diagnosztikáról azt hallottam, hogy nem sok mindent lehet vele kezdeni.

Talán túl kellene lépned ezen az állatosdin. Én is imádom őket, a patkányos gyakoknál néha a könnyem is kicsordult, de vmin muszáj tanulni.

2011. márc. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen, ezért nem szeretnék orvosira menni, nem bírnám fizikailag.

Védőnőből sok van, és talpalnia kell. Ja, azt kihagytam, hogy a lábammal is van gond. Dietetikus az jó volna, de abból kórházanként egy kell, és már van elég belőle. Szívesen csinálnám, de ha nem tudok vele elhelyezkedni, akkor felesleges. :(

2011. márc. 21. 16:12
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia, kitaláltad azóta hogy mit tanulj? Kíváncsi vagyok mi lett végül :)
2018. jún. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szia, anyagmérnök lett végül :D nem biosz, de legalább matek-fizika-kémia ^^"
2018. jún. 18. 21:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!