Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ennyire gáz az, ha gimnáziumbó...

Ennyire gáz az, ha gimnáziumból nem akarok egyetemre/főiskolára menni, hanem csak OKJ-s képzésre?

Figyelt kérdés
Ha valaki megkérdezi, hogy merre tovább, és elmondom, hogy OKJ-s képzésre szeretnék menni, akkor úgy néznek rám, mint egy ufóra. Ez ennyire gáz, vagy mi van? Gimibe járok, most vagyok végzős, és régen még úgy terveztem, hogy megyek majd egyetemre vagy főiskolára, de szinte semmit nem tanultam gimiben, nagyon lusta lettem. Soha nem voltam az a nagy tanulós, de azért általánosban többet tanultam. Éppen ezért nem akarok menni egyetemre, mert fölöslegesnek tartom a sok kidobott pénzt, mert tudom magamról, hogy nincs kitartásom, ismerem már magam annyira. Persze elképzelhető, hogy megváltozom még, de nem szeretek tanulni, és nem tudom magam rávenni, hogy üljek egy könyv fölött és tanuljak. Ezért nem pazarlom a pénzt rá inkább. Mi a véleményetek erről, és arról ha valaki gimi után nem megy egyetemre?
2011. márc. 29. 22:11
 1/10 anonim ***** válasza:
76%

Hát szerintem nem leszel hátrányban senkivel szemben. Ha jó OKJ-s szakmát választasz, többet fogsz keresni mint én, akiből ha isten is úgy akarja, mérnök lesz.

Amúgy szerintem te jól csinálod. OKJ-s képzéssel legalább valamennyire bebiztosítod magad. Ha nekem nem jön össze ez az egyetem és ott hagyom, akkor egy nagy 0-val a kezemben elkönyvelhetek x év elvesztegetett évet.

2011. márc. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Sokan csak az tekintik embernek,aki egyetemre megy. Akkor is,ha utána nem tud elhelyezkedni sehol. Ha nem szeretsz tanulni,akkor felesleges lenne egyetemre járnod. Egy jó szakmával többre viheted,mint a diplomával.
2011. márc. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%

Áhh ne is mond,én sohasem voltam jótanuló,az átlagom gimnáziumba ógy 2.8- 3.2 között alakult

Én sem szerettem volna főiskolára vagy egyetemre menni,érettségire egyáltalán egy percet sem tanultam,még tételeim se voltak,dee a szüleim nagyon-nagyon erőltették a főiskolát,ám ugyvoltam vele,hogy jelöljük meg,úgyse vesznek fel sehova...

Igen ám csak,hogy elég jól sikerült az érettségi,a tanárok segítettek,plusz nyelvérzékem jó így volt nyelvvizsgám,pechkemre felvettek a Budapesti Gazdasági Főiskoláraa,azota itt rohadok,annyira utálom:SNem is akarom elvégezni,de a szüleim erőltetik,ha meg nem tanulnék akkor meg nem fizetnének nekem semmit,elkéne mennem albérletbe és élnem ahogy tudok

2011. márc. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
48%

22:46

Baze, ha már bekerültél ezt a 3.5 évet csak kibírod.

2011. márc. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%

Én egy jónevű (Győrben talán az egyik legjobb) gimiből mentem OKJ-s képzésre, magyarul szakmát tanulni, úgy hogy stabilan volt 4,8 az átlagom, érettségin is, ráadásul angol felsőfokú nyelvvizsga, német középfokú stb már megvolt akkor. Tényleg úgy néztek rám is mint egy UFO-ra, de én inkább dolgozni akartam. Ha vannak racionális indokaid ezt a megoldást választani, van kilátásban munkalehetőség és biztos vagy benne hogy fogod tudni csinálni a választott szakmádat, akkor nincs semmi, ami miatt gáz lenne így dönteni.

Azóta persze beiratkoztam levelezőre, hosszútávon van előnye az egyetemi diplomának.

2011. márc. 29. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
57%

Ha van olyan szak az egyetemen amit szívesen végeznél és jó vagy mondjuk reál tantárgyakból, akkor megéri megcsinálni mondjuk egy mérnöki vagy vegyész diplomát, ezzel tuti el lehet helyezkedni és jó kereseti lehetőség.

Ha viszont nem vagy ilyen beállítottságú akkor inkább hanyagolni kell, én pl csak humán tárgyakból vagyok jó, de bölcsész karra nem fogok menni wc papír értékű diplomáért tanulni. Ilyen esetben nagyon jó választás az OKJ, ha valami normális szakmát meg tudsz vele tanulni. Az ilyen idegenforgalmi szakmenedzser meg hasonló baromságokat el kell felejteni viszont, ezek kidobott pénz / idő képzések!


Én is nagyon szívesen járnék egyetemre, nagyon jó érettségim és tanulmány átlagom volt de sajnos diszkalkuliás vagyok, úgyhogy semmilyen értelmes szakra nem tudok jelentkezni. Most egy autókereskedő cégnél dolgozom adminisztratív feladatkörben havi nettó 100 körül, köszönöm szépen, jól vagyok :)

2011. márc. 29. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
74%

Szerintem egyáltalán nem rossz ötlet, egy OKJ-s képzést könnyen el lehet végezni, s ha jól választassz találsz vele munkát is hamar, utána még mindig dönthetsz úgy, hogy továbbtanulsz.

Én érettségi után orvosira mentem, eddig 5 évemet vesztegettem el rá, és még mindig csak mennek az éveim...úgyhogy szerintem jó ötlet, ha a biztossal kezded.

2011. márc. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
72%
Ha tudod, mit akarsz csinálni, és van hozzá némi tehetséged is, el is lehet vele helyezkedni, akkor teljesen mindegy hol tanulod meg. Az a lényeg hogy szeresd amit csinálsz, a többi majd kialakul. Akik most furcsán néznek rád később nem biztos hogy boldogok lesznek a diplomájukkal, úgyhogy nem érdemes foglalkozni velük.
2011. ápr. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat!! :)
2011. ápr. 8. 14:43
 10/10 anonim ***** válasza:

Az is oda fog menni, akit nem vesznek föl fősulira

Vagyis nyugodtan

2017. ápr. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!