Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Bejutás, az állatorvosira,...

Bejutás, az állatorvosira, elhelyezkedés?

Figyelt kérdés

11. évfolyamos vagyok. AZ állatorvosiban gondolkozom, de sajnos van egy ksi problémám.A felvételi tárgyakból 5-ös vagyok,de a kémiával van egy kis probléma(bár 2 évig kitűnő voltam abból is),de most az utolsó évre a tanár nagyon rosszindulatú lett,le is akar beszélni róla,de a biológia tanárom pedig rábeszél.Ne tudom mit tegyek. Nem félek a többi érettségitől,illetve a matektól egy kicsit igen,de kémiából emelt szintet biztos,hogy nem tudok csinálni és félek,hogy a középszint sem sikerülne olyan jól,főleg hogy a tanár most nagyon rosszindulatú lett,minden második embert megbuktat.

Biológiából és angolból emelt szintű érettségit teszek,van egy középfokú angol nyelvvizsgám,de a felvi.hu számításai alapján nem számítják bele az angol emelt szintet.

Mit tegyek,hogy tudnék így bekerülni?

Valamint érdeklődnék még,hogy a kémia jegyeket hogyan számítják be,hiszen nekünk 9-11-ig van.Fakultáció?

Az elhelyezkedés is nagy kérdés,hiszen ha sikerülne bejutnom,elvégzenem,akkor szörnyű lenne,ha nem tudnék elhelyezkedni.

Úgy hallottam,hogy megélni csak magánrendelőből lehet,amire én is vágyom,de azt mondják,hogy ez pedig "kihalásos alapon" megy,tehát nem fogja senki elhagyni a már jól ismert orvosát.

Engem a klinika,és maga az orvoslás érdekel.

Ha ebben nem sikerül elhelyezkedni milyen lehetőségek vannak?

(hallottam,hogy sintértelep,járványügyi szakosztály.Továbbá?)

Előre is köszönöm mindenkinek aki válaszol.

17/L


2011. ápr. 4. 14:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Na először is.

A pontszámításnál a tantárgyi jegyek: magyar(ir, nyelvtan), matek, töri, idegen nyelv, szabadon választott tárgy(ének is lehet ha az utolsó 2 évben 5-s vagy belőle). Ezért a tanár gonoszsága nem számít. A kémia jegyeket nem kell, hogy beleszámolják. A fakt és az órai jegyeket minden iskolában máshogy számolják, ezt neked kell tudni.


Az állatorvosira csak kémia és biosz az elfogadott. Mindenképp kell egy biosz és egy kémia érettségi. Ajánlott az egyiket emelt szinten.

Ezért is nem számítja be az angol emelted. Viszont, ha tudsz angol emeltet csinálni akkor egy angol felsőfok is biztos menne. Emelt + felsőfokú(vagy 2középfok) = maximális 80 többletpont.


Ha a matek mégsem menne, vagy a többi sem akkor még mindig duplázhatod a kémia és biológia érettségi eredményed. Ekkor a tanulmányi jegyeid, és más érettségi eredményed se számít bele.


Jó tanács, hogy jövőre szeptembertől járj felkészítő tanfolyamra, kémia és/vagy bioszból. Pesten több egyetem is szervez: SOTE, ELTE-TTK, talán a BME is.


Az ÁOTK-n van szóbeli felvételi is. Nézz utána a SZIE honlapján, hogy miket vizsgálnak.


Elhelyezkedésről nem tudok sokat, de szerintem a kis létszámú képzés miatt lesz munkád. Magánrendelőig még sokat kell dolgoznod, és kapcsolatok se ártanak, ha valaki praxisát szeretnéd átvenni.


Sok sikert!

2011. ápr. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem is hagyd az angol emelt érettségit,igaza van az előzőnek,így jobban jársz.

Az állások tekintetében itt van egy pár hirdetés,ilyesmi területre keresnek manapság állatorvost,de ezek többnyire nem olyanok,amit te keresel.Jó kapcsolatok és sok tapasztalat kell a praxis nyitásához.Eleinte lehetnél asszisztens egy orvos mellett,ha el lehet intézni és van ilyesmire lehetőség.


[link]

2011. ápr. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Én az Állatorvosin vagyok végzős, megpróbálok válaszolni a kérdéseidre. Először is, én javaslom neked kémiából az emeltet. Van 1 éved, meg lehet azt tanulni. Az egyetemen pedig elég kemény a kémia, szóval nem fog kárba menni a tanulás. :)

Én is mindenképp kisállat rendelőben szeretnék dolgozni, remélem sikerül is majd elhelyezkednem. Az biztos, hogy a hallgatók zöme ezzel akar foglalkozni! Pesten tényleg nagyon telített ez a rész, de vidéken lehet találni szerintem ilyen állást. Kezdetben muszáj alkalmazottnak lenni, mivel tapasztalatot kell szerezni, az egyetemen a gyakorlati képzés egyenlő a nullával. Szóval még tőlem is nagyon messze áll a saját praxis, persze mindenkinél az a cél. Állatorvosok amúgy sokféle dolgot csinálhatnak a kisállatozáson kívül. Vannak ugye haszonállatok is. :) Pl. úgy tudom, hogy vidéken vegyes praxist folytató állatorvosokból hiány van (mert nagyon sokan Pesten akarnak maradni, ezért ott kevés munka van). Lehet dolgozni gyógyszer- és takarmánycégeknél, hatósági állatorvosként, minisztériumban, élelmiszerhigiénikusként, vágóhídon... Szóval lehetőség van bőven, csak egyrészt mindenki kisállaozni akar, másrészt nagyon kevés a fizetés. A lényeg, hogy munkát tutira találnál, de az nem garantált, hogy olyat, amilyet szeretnél. Bevallom, ettől én is nagyon félek... Bármi kérdésed van, szívesen válaszolok!

2011. jún. 25. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
szia, na felvételiztél?
2012. júl. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!