Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen matek könyvet érdemes...

Milyen matek könyvet érdemes megvennem?

Figyelt kérdés
Érettségire készülök.Van itthon jópár érettségi feladatsorom.Bizonyos témakörök nem mennek elég jól és ezekre szeretném kihegyezni magam.Van egy gyakorló könyvem,de az nem eléggé részletes,nagyon kevés feladat van benne,ráadásul köszönő viszonyban sincs az érettségi feladatokkal,pedig arra szánták.Melyek azok a könyvek,amelyek megfelelően részletesek valamint a megoldás magyarázatát is tartalmazza?Köszönöm szépen!
2011. ápr. 5. 12:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs olyan könyv, ami egy az egyben használható.

Töltsd le az összes érettségi feladatsort, és próbáld azokat megoldani. Ha valamilyen témakör nagyon nem megy, akkor vedd elő a tankönyvedet, és próbáld meg abból megcsinálni a feladatokat. Vagy lehet a két kötetes érettségi feladatgyűjteményből is dolgozni.

Sőt, neadjisten még a matektanárt is megkérheted, hogy ha valamelyik témakör nagyon nem megy, adjon neked plusz feladatokat, szerintem még ki is javítja neked, ha megkéred. Már nem tanítok, de a mikor tanítottam, én mindig kijavítottam, ha valaki oldogatott feladatokat.

2011. ápr. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Persze.Nem okozna gondot,ha iskolába járnék.Járok magántanárhoz,de még négy alkalommal találkozunk,aztán érettségi.Ezért szeretnék egy olyan gyakorló könyvet,amiben sok példa van megoldással.Kis édes ráadás lenne,ha meg is magyarázná,de az már nem feltétlen szükséges.
2011. ápr. 5. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!