Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek lehetséges lenne...

Szerintetek lehetséges lenne ezeket elérni?

Figyelt kérdés

Kb 1 hete döntöttem el, hogy érettségi után (2012) fogorvosira szeretnék menni. Azt tudni kell, hogy kémiából és bioszból is ugyanaz a nő "tanít" minket, de inkább maradjunk annyiban, hogy leadja az anyagot. Kémiánk ugye már nincs, biosz van még 12-ben is.

Egyik tantárgyból sem vagyok/voltam valami jól, mert a tanár csak azoknak magyaráz(ott), akik már régóta tudják, hogy kelleni fog a kémia vagy a biosz.

Na mindegy, lényeg a lényeg: bioszból és kémiából is szinte a 0-val egyenlő a tudásom, de megvettem Villányi Attila Ötösöm lesz kémiából! és Kémia a kétszintű érettségire c. könyveit és Berend Mihály és Szerényi Gábor 4 bioszkönyvét.

Emellett angolból és németből is kb. alapfokú nyelvvizsga-szinten állok.

Terveim a következők:

2011 szept- német középfokú nyelvvizsga (EuroExam)

2011 okt- kémia középszintű érettségi

2012 márc- angol középfokú nyelvvizsga (EuroExam)

2012 április- babysitter-vizsga

201 június-töri-, matek-, magyar-, németérettségi (középszinten), és biosz emeltszinten


a tanulásom ezekre pedig a következőképpen történne:


2011 ápr 11- aug 31-ig:

-naponta átnézni 1-2 leckét a Start Neu és Unterwegs

Neu A és B c. könyvekből

-1-2 oldalnyi szót átnézni

-30oldalnyi EuroExam-feladat


2011 máj 1-2011 jún 12:

hétfőtől péntekig: sulis tanulás+németezés

szombaton és vasárnap: összesíteni a következő

bioszkönyvek anyagát:

~Mozaikos bioszkönyvek

~Panemsulis bioszkönyv

~Szerényi-Fazekas-bioszkönyvek

~Oláh Zsuzsa-biszkönyvek


2011 jún 13-2011 jún 26 (ekkor kötelező nyári gyakorlatom lesz, és napi 8 órát kell dolgoznom):

hétfőtől péntekig: napi 1 óra kémia

szombaton és vasárnap:

~5 óra bioszkönyves tananyag összesítés

~3 óra németezés

~2 óra kémia


2011 júni 27- 2011 júli 31:

naponta:

~5óra összesítés

~3 óra németezés

~2 óra kémia


2011 aug 1-2011 aug 31:

naponta:

~4óra német

~4óra kémia

~4óra biosz


2011 szept 1-2011 okt 15:

hétfőtől péntekig: sulis tanulás+napi 1óra kémia

szombaton: 10óra biosz

vasárnap:10óra kémia


2011 okt 20-2012 márc 1:

hétfőtől péntekig: sulis tanulás+napi 1óra angol

szombaton: 10óra biosz

vasárnap: 10 óra angol


2012 márc 2- 2012 ápr 1:

hétfőtől péntekig: sulis tanulás+napi 1óra biosz

szombaton:babysitter-vizsgára tanulás

vasárnap: 10óra biosz


2012 ápr 2-2012 ápr 30:

hétfőtől péntekig: sulis tanulás+napi 1óra biosz

szombaton: matek-, töri-, magyartanulás

vasárnap: 10óra biosz


2012 máj 1- 2012 júni 15:

hétfőtől péntekig: napi 10óra biosz

szombaton-vasárnap: matek-, töri-, magyartanulás



A magyar-, a töri-, és a matekérettségim eredménye nagyon nem számítana, mert duplázásra hajtok, így viszont a kémia- és bioszérettségim 95+%-osak kéne, hogy legyenek.


Szerintetek lehetséges lenne mindezeket elérni?

Bunkó válaszokra nem vagyok kíváncsi, légyszi, csak normális kommenteket írjatok!


2011. ápr. 8. 17:47
 1/8 anonim ***** válasza:
76%

Szia!


Annak megörültem, hogy vannak még, akik ennyire tanulni akarnak.


Mennyire bírod majd azt, hogy nyári szünetben is napi 10-12 órát (vagyis ébrenléted nagyon nagy részét) tanulsz? Ez szerinted mennyire reaális ahhoz, hogy GYAKORLATBAN meg is valósítsd?


Nem, ne érts félre, csak külső szemlélőként sokallom, de ugye magamból indulok ki. Csak belegondoltam, hogy a nyarat is végigtanulni ilyen intenzíven ... minden elismerésem, ha ezt meg tudod valósítani.


Viszont követem ezt a kérdést, mert kíváncsi vagyok én is mások meglátására, esetleg tanácsára.


Kitartást és sok sikert kívánok a célod eléréséhez! Drukkolok Neked, így ismeretlenül is! :)


-moi2011-

2011. ápr. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen! :D


igazából kitartásom van bőven, HA (!!!!!) mások szerint nem lehetetlenség azt elérni, amit szeretnék. ez mindig is így vol, most is azért írtam ki a kérdést, hogy egyáltalán lehetséges lenne-ezeket elérnem :D

2011. ápr. 8. 18:10
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia. Nem tudom hogy én bírnám-e nyári szünetben a napi 10-12 óra tanulást. Az előző válaszolóhoz hasonlóan én is azt mondom, hogy elméletben ez oké, de megvalósítani is megtudod? Ha igen, te nem semmi gyerek lehetsz:) Én is drukkolok, remélem sikerülni fog!
2011. ápr. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én is csodállak, napi 2 órát fogok kb. én is tanulni, de nekem "csak" kémia-matek fakultációra kell erősíteni, meg angol osztályozóra és angol emelt érettségire.


Nem tudom, hogy milyenek a képességeid, de értelmesnek tűnsz ezek alapján.

Javasolhatok még hogy feladatokat is oldj meg bioszból és kémiából is, hogy lásd, hogy nem csak magoltad, hanem érted is.

Sok sikert! :)

2011. ápr. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Meg lehet csinálni, bár szerintem felesleges így tervezni. Mármint ennyire részletesen. Úgy sem fogod tudni tartani. És ha csúszol egy napot, be fogsz pánikolni.

Tök felesleges.

Ha van rá keret, szerintem nyelvből menj el magántanárhoz.


Én 11.-ben találtam ki, hogy orvosira szeretnék menni. Mondjuk annyi előnyöm volt, hogy jártam biosz és fizika faktra + egy nyelvvizsgám már megvolt.


Utolsó év májusa környékén raktam le a másik nyelvvizsgát, és mindenből egyszerre érettségiztem.

Soha nem voltam igazán szorgalmas, de hál' istennek gyorsan tanulok:)


Mondhatni "simán" felvettek orvosira, még a két nyelvvizsga nélkül is éppen meg lett volna a pontom (vidéki egyetemre).


Ezzel a kis leírással nem magamat akartam fényezni, csak rávilágítani, hogy közel sem lehetetlen.

De ha véletlen nem jön össze, akkor sem kell elkeseredni és feladni. Nem egy ember van, aki csak másodszorra kerül be:)


Viszont érdemes lenne utánanézni/kérdezni, hogy mikortól lesz kötelező a két emelt orvosira. Mert bizony tervezgetik. És akkor a két nyelvvizsga helyett a két emeltre kellene gyúrni.

2011. ápr. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Szerintem ne hajts a duplázásra egyébként.

Elég kockázatos. Bizony néha elég nehézre sikerül összeállítani a biosz emeltet:D

Viszont a magyar és a történelem a "szánalmas" kategóriába sorolható.

Ha van egy kis sütnivalód, akkor lazán megírható mindkettő 90% körülire.

2011. ápr. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát én előrehozott érettségit csináltam angolból októberben, és napi 4 órát tanultam. Ennyi volt a max, amit bírtam. És én saját tapasztalataimból tudom,hogy nem tudod előre megtervezni a jövődet, én most érettségi előtt állok és jobbra balra tervezgettem, hogy akkor ezt a részt eddig, azt a leckét addig, aztán persze jól belesültem. Viszont! A kémia nem túl nehéz, bár én javaslok egy tanárt is mondjuk augusztus-szeptember intervallumban, és letudsz tehát egy érettségit októberben. Utána bőven lesz időd bioszra koncentrálni, rengetegen vannak, akik csak ekkor találják ki, hogy hová vagy milyen irányba. Pl én is most találtam ki. Ami mondjuk nem értettem, hogy az a babysitter vizsga miért olyan sürgős? Akkor halaszd inkább nyárra vagy amikorra akarod, mert érettségi előtt bőven elsz elég dolgod. Ha plusz pont miatt csinálod akkor megsúgom, nem fogsz kapni érte, mert képzettségért nem kapsz pluszpontot semmilyen orvosin, max egészségtudományin!
2011. ápr. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Lehet hogy nekem kicsinyesek az elképzeléseim, de nem tudom elképzelni mi vezethetett nálad ilyen tervekhez. Tisztelem azokat a fiatalokat akiknek vannak elképzelései, pláne ha tesznek érte. Viszont az hogy több mint 1 évre előre eltervezed hogy minden nap 10 órát töltessz tanulással, pihenőnap nélkül az őrültség. Ismerek egy volt osztálytársamat aki ugyan így állt a dolgokhoz, fel is vették az Eltére ahova menni akart. Viszont elkezdeni már nemtudta mert az egészségi állapota nem engedte, csak egy évvel később.


Én azt tanácsolom neked hogy legyen életed, fiatalkorod amire később visszaemlékezhetsz, és ne legyél egy roncs.

2011. ápr. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!