Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet ezeket elérni...

Hogy lehet ezeket elérni kiállításokon?

Figyelt kérdés
Európagyőztes, Világgyőztes, Hungária Champion, Interchampion, Veterán Champion és Év Championja. Ezeket hogy lehet egy kutyának elérni?:S
2009. dec. 6. 11:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
2009. dec. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
ez nekem magas :S
2009. dec. 6. 12:33
 3/10 anonim ***** válasza:
81%

Magyar kiállításon zerezhető címeket főleg úgy,ha csókos vagy a bíróval és/vagy az elnökséggel.

Nagyon sokszor nem a legjobb kutya nyer.

A legutóbbi kiállításon pl.egy olyan kutya lett fajtagyőztes,aki menni alig tudott,olyan nyomorék volt,erősen sántított.

Az egyik elnökségi tag tenyészetéből való.

2009. dec. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%

Húúú, most nagyon igazat beszéltél!

Meg kellene változtatni a szabályokat, hogy tenyésztő egyáltalán ne lehessen küllembíró, meg egyáltalán.

A tenyésztő tenyésszen, hordja a kiállításra a kutyáit, és passz.

Na, de olyan is van, mikor mondjuk a férj a tenyésztő, a feleség a bíró, és vica versa.

Ilyenkor nem engedném nevezni a kennel kutyáit, felmenőit, lemenőit.

Sajnos azomban addíg még sok víz lefolyik a Dunán.

Ez az ország erről szól.

2009. dec. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%

Van igazság abban amit amit monddtok, de azért nem teljesen. Ha jó a kutya, akkor megkapja a címet. Én van olyan bíró, ahová nem viszem a kutyáimat, mert felesleges. De van minden fajtában korrekt bíró és a CACIB-okon külföldi bírók, és külföldre is lehet vinni a kutyát, tehát megkapja a mi jár neki.

Ha néhány bírót mindenki bokjottálna, akkor egy idő után nem bíráskodhatna, hiszen senki nem megy, ha őt írják ki. Szerintem ez ilyen egyszerű.

2009. dec. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos az elöttem szólóak mind igazak. Én is csak külföldi bírónál tudtam sikereket elérni. A magyar bíróknál a futottak még kategóriába kerültem, ha megfeszültem is. Szégyen.
2009. dec. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

14.20-nak:

Sajnos, a bojkott pont nem jönne be, mert mindíg ott vannak a "csókos"-ak, akik nevezni fognak.

Ismerek olyan kutyát, aki 2 éves, és eddíg majdnem minden versenyen nyert, ahol elindult.Néha elég cudarul néz ki szegénykém, simán legyőzhető lenne.

Persze,a tenyésztője ott van a "krém"-ben.

Na, és ugye az almoknál persze, hogy ő az apuka.

Még az is megkérdőjelezhető, hogy tényleg ő-e, de ki firtatja vajon?

Úgy sz@r ez az egész rendszer, ahogy van.

2009. dec. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Európagyőztes. ha azon a kiállitáson osztályában győz, és az összevetésnél is ő a legszebb.

Világgyőztes ugyanez,

HCH. ha 3 kiállitáson osztályt nyer, ebből az egyik CACIB, és két különböző birónál. A két utolsó kiállitás között 1 év, és 1 napnak kell eltelnie. Munkavizsgára kötelezett fajtáknál a HCH feltétele a HPO I. munkavizsga



HUNGÁRIA GRAND CHAMPION


A Hungária Champion cím birtokában Magyarországon a MEOE által rendezett kiállításon a champion osztályban elért négy győztes cím, melyek közül egyszer a fajtagyőztes cím is megszerzésre került.


Két FCI által visszaigazolt CACIB cím, az első és az utolsó cím között egy év és egy napnak el kell telnie, két különböző bíró két országból adta a címeket, illetve a fajtára előírt munkavizsga teljesítése.

2009. dec. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én ugy gondolom, hogy csókosság ide vagy oda, azért egy szép kutyán nem lépnek át a birók. 2 kutyával járok kiállitásra, egyiknek a tenyésztője sem birál. A szukám az első 3 kiállitáson megszerezte a HJCH cimet (az egyiken megtoldva egy best Junior, és egy HFGY-vel),és az azutáni kettőn, pedig a HCH-hoz szükséges első két CAC-ot (az egyiket CACIB-on)Most van egy évünk a HPO-t megcsinálni. csak a szükséges cimekért megyünk kiállitásra. Attól egy kutya sem fog jobban örökiteni, hogy rogyásig vannak a cimek az adatlapján. Ráadásul az igazi elismerés az, amikor a közönség jön oda gratulálni.
2009. dec. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
milyen igaz :D hogyha a közönség jön gratulálni ...:)
2011. aug. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!