Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Szerintetek lehetséges lenne...

Szerintetek lehetséges lenne ezeket elérni agykontrollal?

Figyelt kérdés

Kb 1 hete döntöttem el, hogy érettségi után (2012) fogorvosira szeretnék menni. Azt tudni kell, hogy kémiából és bioszból is ugyanaz a nő "tanít" minket, de inkább maradjunk annyiban, hogy leadja az anyagot. Kémiánk ugye már nincs, biosz van még 12-ben is.

Egyik tantárgyból sem vagyok/voltam valami jól, mert a tanár csak azoknak magyaráz(ott), akik már régóta tudják, hogy kelleni fog a kémia vagy a biosz.

Na mindegy, lényeg a lényeg: bioszból és kémiából is szinte a 0-val egyenlő a tudásom, de megvettem Villányi Attila Ötösöm lesz kémiából! és Kémia a kétszintű érettségire c. könyveit és Berend Mihály és Szerényi Gábor 4 bioszkönyvét.

Emellett angolból és németből is kb. alapfokú nyelvvizsga-szinten állok.

Terveim a következők:

2011 szept- német középfokú nyelvvizsga (EuroExam)

2011 okt- kémia középszintű érettségi

2012 márc- angol középfokú nyelvvizsga (EuroExam)

2012 április- babysitter-vizsga

201 június-töri-, matek-, magyar-, németérettségi (középszinten), és biosz emeltszinten


a tanulásom ezekre pedig a következőképpen történne:


2011 ápr 11- aug 31-ig:

-naponta átnézni 1-2 leckét a Start Neu és Unterwegs

Neu A és B c. könyvekből

-1-2 oldalnyi szót átnézni

-30oldalnyi EuroExam-feladat


2011 máj 1-2011 jún 12:

hétfőtől péntekig: sulis tanulás+németezés

szombaton és vasárnap: összesíteni a következő

bioszkönyvek anyagát:

~Mozaikos bioszkönyvek

~Panemsulis bioszkönyv

~Szerényi-Fazekas-bioszkönyvek

~Oláh Zsuzsa-biszkönyvek


2011 jún 13-2011 jún 26 (ekkor kötelező nyári gyakorlatom lesz, és napi 8 órát kell dolgoznom):

hétfőtől péntekig: napi 1 óra kémia

szombaton és vasárnap:

~5 óra bioszkönyves tananyag összesítés

~3 óra németezés

~2 óra kémia


2011 júni 27- 2011 júli 31:

naponta:

~5óra összesítés

~3 óra németezés

~2 óra kémia


2011 aug 1-2011 aug 31:

naponta:

~4óra német

~4óra kémia

~4óra biosz


2011 szept 1-2011 okt 15:

hétfőtől péntekig: sulis tanulás+napi 1óra kémia

szombaton: 10óra biosz

vasárnap:10óra kémia


2011 okt 20-2012 márc 1:

hétfőtől péntekig: sulis tanulás+napi 1óra angol

szombaton: 10óra biosz

vasárnap: 10 óra angol


2012 márc 2- 2012 ápr 1:

hétfőtől péntekig: sulis tanulás+napi 1óra biosz

szombaton:babysitter-vizsgára tanulás

vasárnap: 10óra biosz


2012 ápr 2-2012 ápr 30:

hétfőtől péntekig: sulis tanulás+napi 1óra biosz

szombaton: matek-, töri-, magyartanulás

vasárnap: 10óra biosz


2012 máj 1- 2012 júni 15:

hétfőtől péntekig: napi 10óra biosz

szombaton-vasárnap: matek-, töri-, magyartanulás



A magyar-, a töri-, és a matekérettségim eredménye nagyon nem számítana, mert duplázásra hajtok, így viszont a kémia- és bioszérettségim 95+%-osak kéne, hogy legyenek.


Szerintetek lehetséges lenne mindezeket elérni?

Bunkó válaszokra nem vagyok kíváncsi, légyszi, csak normális kommenteket írjatok!


2011. ápr. 8. 18:47
1 2
 1/13 anonim válasza:
hát augusztusba az a napi 12óra tanulás...nem tudom hogy.Meg utánna 10óra mindenből.De szerintem lehetséges
2011. ápr. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

ezzel inkább autistává fogsz válni


humán jellegű foglalkozásokat ne akarj választani.

2011. ápr. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
45%
Lehetséges,de tanulj inkább,mint hogy itt agykontrollal próbálnád.. inkább tanulj agykontrollozás helyett is.Nem rossz indulatból mondom.
2011. ápr. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

vagy keményen tanulsz, vagy nem lesz belőle semmi.

az ilyen agykontrollt, meg egyéb alternatív tanulási módszereket verd ki a fejedből, mert ezekkel nem haladsz sehová.


egyébként szerintem túlvállalod magad, de te tudod mit akarsz és mire vagy képes

2011. ápr. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Lehetséges, de nem rosszindulatból de augusztusban nem fogsz 10 órát tanulni, hidd el. Én egy szorgalmas, mindent korábban, idejében elkezdő típus vagyok de én sem csináltam ezt. Nem érdemes! A kémiát, bioszt úgysem lehet bemagolni. Ha nincs rá érzéked akkor tanulhatsz 10 órát is.


Természetesen te tudod milyen képességeid vannak és mekkora az akaraterőd. Mots tök jól elképzeled, de így is lesz!? Inkább kevesebbek legyenek az elvárásaid önmagad felé és ha még van erőd akkor természetesen tanulj.


L/19

2011. ápr. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ez túl sok.


Legtöbb esetben nem az ér el többet aki a legtöbbet tanul hanem aki a legtalpraesettebb..


De ha ragaszkodsz hozzá .. tanulj de az agykontrolról mondj le.

2011. ápr. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:

Szerintem 10 óra tanulás bármiből, még összesen is, rengeteg egy napra. Elgondolni jó, meg minden, de úgysem fogod bírni, máson kezd majd el járni az agyad. Pláne hogy még felesleges is, (sokkal) kevesebb tanulással is elérheted a célod.

Még annyi, hogy ne tanulj huzamosabb ideig, napokig egy tantárgyat, mert akkor a többi hamar a háttérbe húzódik az agyadban. Én egyetemre járok, és néha tényleg úgy érzem, hogy hiába tudok integrálni, az írásban való osztás lehet, hogy nem menne...

2011. ápr. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nagyon sok, irreálisan sok. De te tudod, mennyit tudsz bevállalni.

Ha könnyen megy a tanulás egyébként is és kitartó is vagy, akkor talán menni fog. De ha amúgy is bajaid vannak az odafigyeléssel, nem tudsz hosszú ideig koncentrálni, akkor agykontrollal sem fog menni.

A 10 óra intenzív tanulás az irreális, maximum 10 órát ülsz a könyv fölött, de mind a 10 órában nem tanulsz az biztos.

Mindegy, kitartást Neked, de ne az agykontrollra számíts, nem képes csodákra, bár mások azt mondják, hogy igen, de el kell fogadni: az emberi akaraterő véges, bármennyire is tiltakozunk ellene.

2011. ápr. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
agykontrollal minden lehetséges, de azt is gyakorolni kell sokat, ráadásul ien sok minden egyszerre, kezdő agykontrollosként azért...azt mondom ha most elkezdenél agykontrollozni, és rendesen cisnálnád, akkor pl 1 év múlva mindez már lehetséges lenne h elérd:) és még cs napi 10 órát se kéne hozzá tanulnod..
2011. ápr. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
előző vagyok, most olvastam végig rendesen h miket is szeretnél..igazából ezek közül minde megoldható 'normálisan' szóval sztem ez nem túlvállalás egyáltalán, a babysitter vizsga, a nyelvvizsga, az érettségi..a babysitter nem is(de az nem egy nehéz dolog), de az érettségi és a nyelvvizsga az szinte mkinek van és nem egy től nehéz dolgo teljesteni..esetleg a a 2011 szeotember és októberi nyelvvizsga és kémia érettésgi ami vészesnek hangzik, de addig még rengeteg idő van, érettségire nem kell olyan sokat tanulni, ha nyelvvel meg heti 3 napot foglalkozol akkor meglesz az is.. szóval sztem teljesen felesleges így beosztani az idődet, úgysem fogsz enynit tanulni(nem is kell) és nem is fogod tudni ezt betartani.mindemellett nagyon ajánlom az agykontrollt, ha már kcisit is érdekel, mindenféleképpen végezd el:)
2011. ápr. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!